Doğal, Sağlıklı ve Işıltılı Bir Cilt İçin Ne Yapmalısınız?

Kusursuz bir cilt elde etmek için harcanan paralar karşılığında yine de bir memnuniyet mümkün olmuyor. Pürüzsüz bir cilde sahip olmak için o kadar çok ürün reklamı var ki bir çoğumuzun ürün seçiminde kafamızı karıştırıyor.

Sağlık 04.03.2021, 12:20 04.03.2021, 16:13
Doğal, Sağlıklı ve Işıltılı Bir Cilt İçin Ne Yapmalısınız?

Kusursuz bir cilt için çok büyük paralar harcanıyor. Sağlıklı bir cilde kavuşmak için harcanan bu büyük paralar karşılığını yinede almak mümkün olmuyor. Televizyon reklamları, internet medya reklamları, blok yazılar ve içerikler ürünlerini farklı pazarlama stratejileri ile sunuyor ve insanlar kendilerine cazip gelen ürünleri alarak kullanıyor. Ancak çoğu kez memnuniyetsizlik insanları yeniden ürün arayışına sevk ediyor. Peki pahalı kozmetik ürünlerini satın almak için para harcamak tek birn bir seçenek mi?

YÜZÜNÜZÜ DOĞAL BİTKİLERLE TEMİZLEYİN

Uzmanlar sağlıklı bir hayat için gıda tüketimine çok önem vermektidir. Yemek yaşayabilmemiz için hayati bir önem taşıyor. Yiyecek tercihimizin sağlığa birçok faydaları bulunuyor. iyi besleyici yiyecekler tüketmek hasta omamızı önleyebilir ve daha sağlıklı bir hayat sürmemizi sağlayabilir. Sağlıklı yiyecekler tüketerek, parlak bir cilde kavuşmak mümkündür. Hatta bazı yiyecekleri kozmetik olarak da kullanabilir ve pahalı kremlerinizle tamamen aynı faydaları sağlayabilirsiniz. Şimdi, Sağlıklı, ışıltılı ve gençleşmiş bir cilt elde etmek için kullanılabilecek bazı yiyeceklerden bahsedelim.

Zeytinyağının Cilde Faydası Nedir?

Zeytinyağı cilt sağlığı için bir çok şekilde kullanmak mümkündür. Yüz ve vücut nemlendiricisi veya yüz için kullanılabiliyor. Zeytinyağı, zildin nemlendirmesi, nemli tutması ve kuruluğu önleme gibi şaşırtıcı özelliklera sahiptir. Zeytinyağı aynı zamanda parlak bir cildinizin olmasına, lekelerinizn giderilmesine yardımcı olur. Aynı zamanda gece kremi olarak ince bir tabaka halinde kullanılarak, makyaj temizleyici olarak kullanılabilmektedir. Zeytinyağı, Yüzdeki tüm aşınmaları kolayca giderir ve cildinize sağlıklı bir ışıltı verir.

Süt iyi bir yüz temizleyicidir

Süt, yüksek laktik asit içeriği nedeniyle cildi etkili bir şekilde besler ve yumuşatır. Çiğ süt veya kremasını kullanabilirsiniz. Yüzünüzü temizlemek ve ciltteki tüm kirliliği, yağı ve kiri temizlemek için iyice masaj yapılmalıdır. 

Lor veya yoğurt

Cilt bakımı söz konusu olduğunda, yoğurt mkemmeldir. Yoğurt, yüzünüzü nemlendirmeye ve ona yumuşak bir görünüm sağlamaya yardımcı olur. Lor çeşitli şekillerde kullanılabilir, ancak hepsinden en etkilisi, biraz loru zerdeçal, besan ve balla karıştırıp macun haline getirmektir. 10-20 dakika boyunca maskeleyin ve ardından soğuk suyla durulayın. Esnek ve bebek gibi bir cilt sağlayacaktır.

BAL ve TARÇIN KARIŞIMI LEKELERİ GİDERİR

Bal, yüz kremlerinde en çok sevilen içerik olduğunu belirten uzmanlar, balın temel bileşenleri olarak kullanılan birçok güzellik ürünü olduğunu belirtir. Bal, hidrasyonla doludur ve hassas ciltler için çok iyidir. Yüzünüze eşit bir ton verir ve antibakteriyel özelliği sivilcelerle savaşır ve sivilceleri önler. Donuklukla savaşır ve sizi taze gösterir. Lekeleri uzak tutmak için bir tutam tarçınla karıştırarak leke tedavisi olarak kullanın.

Siyah noktalar ve temizleme için Papaya 

Papaya, alfa-hidroksi asitler bakımından zengin olduğunu belirten uzmanlar, cildin pul pul dökülmesine ve tüm ölü cilt oluşumunun giderilmesine yardımcı olmaktadır. Kusurları ve siyah noktaları etkili bir şekilde temizleyen papaya, Enzim papainin varlığı pigmentasyonu gidermedeetkilidir. Uygulanışı kolaydır; bir papaya alın ve kıvamda kalın bir macun elde etmek için tamamen ezin. Temizlenmiş yüzünüze iyice uygulayın, 20 dakika bekletin ve soğuk suyla durulayın.

Domates mucizesi

Bir dilim domatesi ovalamak, bronzlaşmayı ve donukluğu gidermek için kolay ve etkili bir yöntemdir. Domateslerde bulunan enzimler gözeneklerin küçültülmesine ve koyu lekelerin aydınlatılmasına yardımcı olur. Herhangi bir ölü deri birikimini gidermek için günlük olarak kullanılabilen hafif bir temizleyici olabilir. 

Yeşil çayın faydası

Yeşil çay, parlayan cildin anahtarı, o parlak cildi sağlamak için hidrasyondur, kendinize bir detoks yeşil çayı veya günde iki kez bir bardak hindistan cevizi suyu alın. Mutlu bir içgüdünüz varsa, otomatik olarak parlamaya başlayacaksınız. Ancak, gerçekten hızlı bir şekilde parlayan bir cilt elde etmek için, ara sıra susuz kaldığınızda veya yüzünüz çatlak veya kuru hissetmeye başladığında yüzünüze yeşil çay sisi kullanın. Yeşil çay sisi bir ışıltı sağlayacak ve cildinizin gergin ve sıkı hissetmesine yardımcı olacaktır.

Patatesin yüze faydası

Patates, özellikle yüz için çok iyidir. Biraz patates suyunu sıkıp yüzünüze eşit şekilde uyguladığınızda ve bütün gece beklettiğinizde  ertesi sabah parlayan bir yüzle uyanacaksınız. Patates suyunun donukluğu önleyen, akne sorunlarıyla mücadele eden ve hidrasyonu kilitleyen bazı enzimleri bulunur. Aynı zamanda bronzlaşmayı ve pigmentasyonu da giderir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)