Dolgit Krem Ne İçin Kullanılır?

Sağlık 04.03.2021, 23:13 04.03.2021, 23:55
Dolgit Krem Ne İçin Kullanılır?

Eklem ağrıları, ezilme, burkulma, iltihaplanma, romatizmal hastalıklar gibi birçok durumda kullanılan bir ağrı kesici krem olan dolgit krem, doktor önerisiyle kullanabileceğiniz etkili bir kremdir.

Ağrı kesici ve iltihap giderici kremlerinden birisi olan dolgit krem nedir merak edenler bulunmaktadır. Harici olarak kullanılan bu krem, özellikle boyun ve bel tutulmalarında, kas ve eklem ağrılarında tercih edilen bir kremdir. Ağrılı olan bölgeye ince bir tabaka şeklinde sürülerek masaj yapılır. Hafifçe ovarak kremi yedirmelisiniz. Sırt, boyun, eklem ağrılarında kullanabileceğiniz dolgit kremi, burkulma, ezilme ve gerilme gibi durumlarda da kullanabilirsiniz. Vücudunuzun herhangi bir yerinde ağrı varsa veya iltihaplı bir bölge varsa kullanmanızda herhangi bir sakınca yoktur.

Dolgit Kremin Kullanıldığı Durumlar

Romatizmal hastalıklar başta olmak üzere birçok sebeple kullanılan dolgit kremin en yaygın kullanılma nedenleri şunlardır;

  • Eklem hastalıkları
  • Omuz ve bel ağrıları
  • İltihaplı romatizma ve adale romatizmal hastalıklar
  • Sırt ve belin arkasındaki ağrılar
  • Tutulmalar
  • Spor ağrıları ve kazaları
  • Eklem şişlikleri
  • Burkulma gibi birçok durumda dolgit krem kullanabilirsiniz.

Kullanım alanı geniş olan dolgit krem fiyatı da oldukça uygundur. Eczaneden 15-20 TL arasında satın alabilirsiniz. Herkesin ecza dolabında mutlaka olması gereken bir krem olarak birçok ağrı ve tutulmalarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Dolgit Krem Kullanımı

Dolgit kremi doktorunuzun önerdiği şekilde kullanmanızda yarar vardır. Doktorunuz aksini bildirmedikçe günde 3-4 defa ağrılı bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Ağrınızın durumuna göre ortalama 3-4 saatte bir kullanmanızda herhangi bir sakınca bulunmamaktadır. Bununla birlikte böbrek rahatsızlığı olan kişiler tarafından kullanılmaması gereken bir ilaçtır.

Açık yara olmayan her yere kullanılabilen bir ilaç olan dolgit kremi yanık ağrılarının tedavisinde de kullanabilirsiniz. Doktorunuzun önerisiyle alabileceğiniz gibi reçetesiz olarak ta eczaneden almanız mümkündür. Birçok nedenden dolayı kullanabileceğiniz krem, kortizon içermez. Hamileler ise doktor önermedikçe kesinlikle kullanmamalıdır. Özellikle hamileliğin ilk 3 ayında kesinlikle kullanılması tavsiye edilmez. Dolgit krem hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, yan etkileri ve kullanım ile ilgili detayları öğrenmek için https://www.igrus.com/dolgit-krem-nedir-ne-icin-kullanilir-ne-ise-yarar-2021-fiyati/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)