Dr. Mehmet Öz, Conoravirüsü Değerlendirdi; ABD'de Durum Nedir?

Dr. Mehmet Öz, koronavirüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Öz, Sabunun dezenfektanlardan daha iyi olduğunu, sabunun virüsü patlattığını ve suyla dışarı attığını belirtti.

Sağlık 23.03.2020, 19:04 24.03.2020, 00:20
Dr. Mehmet Öz, Conoravirüsü Değerlendirdi; ABD'de Durum Nedir?

Dünyayı saran ve derinden sarsan Koronavirüs ile ilgili bilgi veren Dr. Mehmet Öz, Sabunun dezenfektanlardan daha iyi olduğunu, sabunun virüsü patlattığını ve suyla dışarı attığını belirtti.

ABD’de durum nasıl? sorusuna cevap veren, Dr.Öz, Amerika'da conoravirüs sayısının korkunç şekilde arttığını, dışarıya çıkmanın yasak olduğunu ancak yemek ve içecek gibi mazeretlerle dışarıya çıkmak için izin alınabildiğini, dışarıda kimsenin olmadığını, ilk kez amerika sokaklarının bu kadar boş olduğunu, bütün iş yerlerinin kapalı olduğunu belirtti.

Koronavirüs te İlaç tedavisi etkili mi?

Dr. Öz,henüz kesin olarak bir ilacın koronavirüse iyi geldiği tespit edilemediğini bir iki hafta daha zamana ihtiyaç olduğunu belirtti.

Sabun mu Dezenfektanlar mı sorusuna ise cevap veren Dr. Öz, Sabunun dezenfektanlardan daha iyi olduğunu, sabunun virüsü patlattığını ve suyla dışarı attığını belirtti. Dezenfektanın zaten bulunmadığını ve gerek olmadığını, sabunla gerekli temizliğin rahat bir şekilde yapılabileceğini söyledi. Dr. Öz "Yirmi saniye elini yıka hem ucuz hem kolay" dedi.

Katıldığı bir TV programında konuşan Doktor Öz, "Genç insanlarının, yayınlanan mesajları algılamasından etkilendim. Bazı istisnalar var. Bir balonun içinde yaşıyorlardı, evlere kapanacaklarını duyduğunda üniversitede okuyan oğlum, ilk kapatılan okullardan biri olan Harvard’a gidiyordu, şaşırdılar. Ama yaklaşık 48 saat boyunca olanları izledikten sonra tehlikeyi fark ettiler. Bu olay çok önemli. Genç neslimizin aslında yetişkin olma ve katkıda bulunma şansı” diye konuştu.

Doktor Öz, "Genç insanlarının, yayınlanan mesajları algılamasından etkilendim. Bazı istisnalar var. Bir balonun içinde yaşıyorlardı, evlere kapanacaklarını duyduğunda üniversitede okuyan oğlum, ilk kapatılan okullardan biri olan Harvard’a gidiyordu, şaşırdılar. Ama yaklaşık 48 saat boyunca olanları izledikten sonra tehlikeyi fark ettiler. Bu olay çok önemli. Genç neslimizin aslında yetişkin olma ve katkıda bulunma şansı” diye konuştu.

Dr.Öz'den Tavsiyeler:

Evinizin sınırlarını kapatın. 

Dışarıdan gelen kutulara karşı tedbirli olun.

Ayakkabılarınızı kapıda çıkarın.

Dışarıda giydiğiniz kıyafetleri hemen yıkayın.

Dr. Öz'ün VİDEO'sunu mutlaka tıkla izle

Yorumlar (0)
kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur