Dr. Portakal; Hastalık, eksik olanı fark ettiren dosttur

Dr. Mehmet Portakal, yan etkisiz bir tedavi yöntemi olan homeopatiye göre hastalıklar bizi uyararak iyileşme yolunda adım atmamızı sağladığını söyledi.

Sağlık 13.06.2022, 18:02 13.06.2022, 18:10
Dr. Portakal; Hastalık, eksik olanı fark ettiren dosttur

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal, Bütüncül ve kişiye özel doğal, yan etkisiz bir tedavi yöntemi olan homeopatiye göre hastalıklar bizi uyararak iyileşme yolunda adım atmamızı sağladığını söyledi.

Bütüncül ve kişiye özel doğal, yan etkisiz bir tedavi yöntemi olan homeopatiye göre hastalıklar bizi uyararak iyileşme yolunda adım atmamızı sağlarlar. Homeopati, Dr. Samuel Hahnemann tarafından 1700’lü yıllarda prensipleri oluşturulmuş ve geliştirilmiş hastaya zarar vermeme ve hastalığı tamamen iyileştirme Disiplinine dayanan bir tedavi yöntemidir. İnsanın bütün olarak hastalandığı ve ancak bütün olarak iyileşebileceği düşüncesini savunur. 

Nasıl Uygulanır?

Her hasta için tamamıyla doğal maddelerden (bitkiler, mineraller, organik ürünler, doku ekstreleri.) tek bir karışım (remedi) hazırlanır. Her remedi, bireye özgü belirtiler bütününe etki eder; çünkü her birey biricik ve kendine özgüdür. O nedenle her insanın vücudu ve hastalığı kendisine özgü belirtiler gösterir. Remediler maddelerin enerji verici özelliklerinden faydalanarak vücuttaki uyum ve dengeyi tekrar sağlar, savunma ve iyileşme sistemlerini güçlendirir. Homeopatik ilaçlar, fitoterapide ve klasik tıpta kullanılan bazı bitkisel hammaddelerin enerjilerini açığa çıkaran ‘potansiyalizasyon’ yöntemiyle hazırlanır. 

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr. Mehmet Portakal’a göre,homeopatiden her türlü fiziksel rahatsızlıkta, romatizmal hastalıklarda, ciddi kronik hastalıklarda, zihinsel ve ruhsal bozukluklarda faydalanılabilir.

Sadece homeopati uzmanları tarafından uygulanması gerekir. Homeopati konusunda eğitim alan uzman doktorlarla durumunuzu muhakkak istişare edin. İlaçların hazırlanışı özel bir eczacılık yöntemidir. O nedenle lütfen remedileri homeopati uzmanlığı olan eczacınızdan isteyin.

Kalıcı iyilik, fiziksel zihinsel ve ruhsal sağlık için doğal bir yöntem olan homeopatiden çok yararlanacaksınız.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)