banner424

banner425

banner423Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu ve uygulamaları son dönemlerde sıklıkla bayanlar tarafından tercih edilen ve başarılı sonuçların elde edildiği estetik işlemlerdir.

Sağlık 10.03.2021, 08:24
Dudak Dolgusu Nedir?

Dolgu işlemleri kozmetik açıdan güzel bir görünüm kazanmasının amaçlandığı pratik uygulamalardır. Dudak dolgusu ve uygulamaları son dönemlerde sıklıkla bayanlar tarafından tercih edilen ve başarılı sonuçların elde edildiği estetik işlemlerdir.

Bu uygulamalar sırasında hyaluronik asit kullanılmakta olup vücuda herhangi bir yan etkisi bulunmayan dolgu malzemesi ile işlemler yapılır. Dudaklara istenen hacim kazandırılarak estetik açıdan kişinin beklentilerini karşılayacak nitelikte sonuçlar alınmaktadır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Estetik bir işlem olan ve dudaklara uygulanan dolgu işlemleri hyaluronik asit enjektesi yapılarak gerçekleştirilir. Kişilerin acı ya da ağrı hissetmemesi için dolgu uygulanacak olan alana kremler sürülerek uyuşması sağlanır. Çok ince uçlu iğnelerle dudaklara dolgu malzemesi enjektesi sağlanır. Bu sayede istenen dolgunluk kısa bir sürede gerçekleşmiş olur.

İşlemler 15-20 dakika gibi bir sürede tamamlanır ve kişi herhangi bir acı ya da ağrı hissi yaşamaz. Uygulama sonrasında gündelik hayatına hemen dönerek iyileşme süresi gerekli değildir.

Dudak Dolgusu Avantajları Nelerdir?

Dolgu uygulamaları içerisinde en sık kullanılan dudak dolgusu işlemleri dudaklara hacim kazandırmak ve estetik açıdan güzel bir görünüm elde edilmesini sağlayan uygulamalar arasındadır. Dudaklara yapılan bu uygulamanın birçok avantajı bulunmakla birlikte oldukça pratik ve ağrısız bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

 Bu uygulamalar sayesinde kişiler kendilerini daha canlı ve genç bir görünüme kavuşmuş hissederler. Kolay bir şekilde yapılmasının yanı sıra doğru teknikler ve uzman kişiler tarafından yapıldığında bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Medikal Cilt Bakımı Kimlere Uygulanır?

Hydrafacial uygulaması denilen ve cildin derinlemesine temizlenmesine yardımcı olarak birçok fayda sağlayan medikal cilt bakımı günümüzde sıklıkla uygulanmaktadır. Uygulama sırasında akne temizliği, derinlemesine temizlik sağlayarak ölü derilerin vücuttan uzaklaştırılması gibi işlemler yapılmaktadır.

 Cilt temizliğini yaptırmak isteyen, her yaştan kadın ya da erkek fark etmeden herkese uygulama yapılabilir. 30 dakika gibi kısa bir sürede uygulanan cilt bakımı tek seansın yeterli olduğu pratik bir cilt temizleme işlemidir.

Medikal Cilt Bakımı Fiyatları

Estetik uygulamaların hepsinde geçerli olan fiyat değişkenliği hydrafacial uygulaması için de geçerlidir. Cilt bakımı işlemleri genel olarak kişilere özel planla yapılmasından dolayı mutlaka uygulama yapılacak olan merkezle öncesinde bir görüşme sağlanmalıdır.

Lazerle Leke Tedavisi Nedir?

Farklı etkenlere ve faktörlere bağlı olarak kişilerin ciltlerinde lekeler meydana gelebilir. Bu lekeler estetik açıdan kaygı oluşturmaktadır ve giderilmesi için lazer uygulamalarından faydalanılabilir. Lazerle gerçekleştirilen leke giderilmesi işlemleri leke rengi ve derinliğine bağlı olarak belirlenen seans aralıklarında gerçekleşir.

Lazerle Leke Tedavisi

Leke tedavilerinde lazer ışınlarından faydalanmak oldukça etkili ve pratik bir uygulamadır. Seansların sıklığı ve süresi ciltte meydana gelmiş olan lekenin boyutu ve derinliğine bağlı olarak değişkenlik gösterir.

 İşlemlerin yapılacağı leke bulunan alana lazer uygulaması öncesinde kremler sürülerek hastanın acı duyması engellenmiş olup konforlu bir süreç geçirmesi sağlanır. İşlemlerden sonra hafifi kızarma ya da şişlik görülmesi normal olup kısa bir süre sonra geçecektir.

Lazerle Leke Tedavisi Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Leke tedavilerinden sonra kişilerin dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır ve bu kurallar hakkında uzman hekim tarafından hasta detaylı bilgilendirilir. Cilt mutlaka lazerle leke tedavisi sonrası dış etkenlerden korunmalı ve tahriş edilmemelidir. Güneşe direk maruz kalmamak adına mutlaka güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Cildin her alanında uygulama yapılırken özellikle yüz bölgesinde yapılan leke tedavilerinden sonra cilde 3 gün makyaj yapılmaması tavsiye edilmektedir. Bu kurallara uyulduğu takdirde komplikasyon ya da yan etki yaşanmadan başarılı sonuçlarla lekelerin giderilmesi mümkündür.

Yorumlar (0)