Alexa

En Etkili Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir

Son dönemin en popüler bölgesel incelme yöntemlerinden biri olan soğuk lipoliz yöntemi, öncelikle incelmesi istenen bölgedeki yağı vakum yardımıyla vakumlar ve daha sonra bu bölge -5 dereceye kadar soğutularak dondurulur.

En Etkili Bölgesel İncelme Yöntemleri Nelerdir

Fit ve şekilli bir vücuda sahip olmak için tek başına kilo vermek yeterli değildir. Diyet ve spor ile ideal kilonuza kavuşsanız bile bazı bölgelerinizde biriken yağlar, sizi hayalinizdeki vücuttan uzaklaştırır. İşte bu tarz durumlarda ameliyatsız bölgesel incelme yöntemleri ile ideal vücuda kavuşmak mümkündür.

Cerrahi olmayan, ameliyatsız incelme yöntemleri nelerdir?

Mezolipoliz, radyofrekans, cryoterapi, noninvaziv, soğuk lipoliz ve vücut mezoterapisi gibi yöntemlerle bölgesel olarak incelmek mümkündür. Bu yöntemler arasından hangisinin en doğru yöntem olacağına kişinin istekleri, incelmesini istediği bölgeleri gibi durumlar göz önünde bulundurularak karar verilir. Bu yöntemler obezite gibi hastalıklarla uğraşan, fazla kilolu insanlar için uygun değildir. Çünkü bölgesel incelme yöntemleri zayıflamayı değil incelmeyi ve sıkılaşmayı sağlar. Diyet ve spor ile şekillendirdiğiniz vücudunuzdaki basen, bel, karın, kol, baldır gibi bölgelerinizde oluşan fazla yağlanmayı kontrol altına almak için bu başarılı yöntemlerden birini doktorunuzun tavsiyesiyle tercih edebilirsiniz.

Cerrahi olmayan, ameliyatsız incelme yöntemleri nelerdir

Soğuk Lipoliz Yöntemi

Son dönemin en popüler bölgesel incelme yöntemlerinden biri olan soğuk lipoliz yöntemi, öncelikle incelmesi istenen bölgedeki yağı vakum yardımıyla vakumlar ve daha sonra bu bölge -5 dereceye kadar soğutularak dondurulur. Donan yağ hücreleri parçalanır ve daha sonra vücuttan atılır. Soğuk lipoliz yöntemi yağ hücrelerini yok ederek incelme ve sıkılaşma sağlar. Bu yöntemin tercih edilmesinin en önemli sebeplerinden biri ağrısız bir işlem olması ve kalıcı olarak incelme sağlamasıdır. Soğuk lipoliz uygulamasından sonra doktorunuzu dinleyerek ameliyat sonrası yapılması gerekenlere dikkat etmenizde fayda var. Bol su içmek, diyet ve egzersize devam etmek gibi yöntemlerle parçalanan yağların vücudunuzdan daha kısa sürede atılmasını sağlayabilirsiniz.

Vücut Mezoterapisi

Bölgesel incelme konusunda başarılı sonuçlar veren bir diğer yöntem de vücut mezoterapisidir. Uzman doktor tarafından size uygun olarak hazırlanan karışım bölgeye enjekte edilir. Lenfatik ve dolaşım sistemini canlandırarak metabolizmayı hızlandıran bu yöntem sayesinde yağ dokusundaki hücrelerin sayısı azalarak yağ asitleri vücuttan atılır. Bu da ilerleyen dönemde bölgesel olarak incelme ve sıkılaşma meydana getirir. Bu yöntem selülit, cilt sıkılaştırma ve gençleştirme için de tercih edilir.

Soğuk lipoliz ve vücut mezoterapisi ile en sağlıklı şekilde incelmek için Dr. Saliha Sönmezateş’in kliniğini tercih edebilirsiniz. Alanında uzman olan Sönmezateş, size uygun olan yöntemi tespit eder ve en doğru tedaviyi sunar.

Kaynak: Dr. Saliha Sönmezateş

YORUM EKLE