Alexa

Epilasyon Kanser mi Yapıyor?

İzmir'de bir dermatoloji polikliniğine epilasyon amacıyla başvuran iki kadının benlerindeki ve cilt renklerindeki değişiklikler dikkat çekti. İki kadına da kanser tanısı kondu

Epilasyon Kanser mi Yapıyor?
banner327
Belgin Sabancı, epilasyon işleminin sadece kıl tedavisinden ibaret olmadığını belirtti.  Lazer cihazları yardımıyla yapılan uygulamanın hekim kontrolünde olması gerektiğini anlatan Sabancı, "Epilasyon uygulaması basite alınacak bir yöntem değildir. Epilasyona alınan kişilerin işlemin başından sonuna kadar takip altında olmaları çok önemlidir. Geçtiğimiz günlerde bunun önemi yakaladığımız iki kanser vakasıyla bir kez daha anlaşıldı" dedi. Dermatoloji uzmanı ve hemşirelerin yaptığı ön muayenenin ardından iki kadını hastaneye yönlendirdiklerini ifade eden Sabacı, yapılan ileri tetkiklerde kadınlara cilt ve vulva kanseri tanısı konduğunu ifade etti.

SAĞLIK ÖN PLANDADIR

Derma Polikliniği Genel Müdürü Belgin Sabancı; Epilasyon ve tüm estetik işlemlerin dermatoloji uzmanı gözetiminde yapılması gerektiğine dikkat çekti. Sabancı "Hekim kontrolünde yapılan tüm estetik uygulamalarında gelen müşterinin öncelikle sağlığı ön plandadır. Öte yandan hekim kontrolü verilen estetik hizmetinin daha kaliteli olmasını sağlayacaktır. Bu nedenlerden dolayı tüm kadınlara, estetik ve güzellik, makyaj işlemleri için Sağlık Bakanlığı kontrolünde olan, hekim ve hemşirelerin görev yaptığı polikliniklerini tercih etmeleri önerisinde bulunuyorum" dedi.

Deri ve Zührevi Hastalıkları (Dermatolog) Dr.Gaye Sarıkan ise epilasyon öncesinde ön muayenenin önemini ifade etti. Dr. Sarıkan, kadının hormon kullanması, adet döneminde olması kıllarının yapısının epilasyonun ne şekilde ve hangi sürede yapılması yönünde kendilerine bilgi verdiğini söyledi.

Kaynak: İHA

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2016, 12:16
YORUM EKLE