Alexa

Estetik Operasyonlar Arasında En Fazla Tercih Edilen Lip Lift

Estetik Operasyonlar Arasında En Fazla Tercih Edilen Lip Lift

Dış görünüşünden rahatsız olan veya değişiklik yoluna gitmek isteyen kişiler farklı estetik operasyonlar tercih edebilmektedir. En fazla tercih edilen operasyonlara baktığımız zaman ise lip lift operasyonlarının ön planda yer aldığını görüyoruz. Bu işlem aynı zamanda üst dudak ile burun arasındaki mesafenin kısaltılması olarak da bilinmektedir. Bu mesafe kısaltılarak burun ile dudağın arasındaki mesafe orantılı bir hale gelerek kişinin dudakları daha dolgun ve büyük durmaktadır.

Üst dudak ile burun arasında yer alan mesafeyi genellikle kadınlar bazı kozmetik ürünleri kullanarak erkekler ise sakal ve bıyık ile kapatmaktadır. Doğal yöntemler veya kozmetik ürünler kullanarak bu mesafenin kısaltılması zordur. Estetik müdahale yapıldığı zaman ise bu mesafe kalıcı olarak ve orantılı bir şekilde kısaltılır. Bunun dışında artık ekstradan bir kozmetik veya doğal yöntem uygulamanıza gerek kalmamaktadır.

Lip Lift Nedir?

Dudak estetik operasyonları geçirmek isteyen kişiler bu noktada hangi operasyonu geçirmeleri gerektiğini merak etmektedir. Lip lift operasyonunun ne olduğu ise özellikle merak edilmektedir. Dudak üstü genellikle uzun olan kişiler gülümsediği süre içerisinde dişlerinin gözükmemesinden yana şikayet etmektedir. Bu durumda estetik operasyonlar ise kalıcı çözüm üretebiliyor. Dudak üstü uzunluğu kısaltılması ise bu tarz sorunlara çözüm üreterek kişinin istediği yapıya gelmesine yardımcı olur.

Kişinin burnunun aşağısında yer alan orta bölüm ile dudaktaki pembe alan mesafesinin normalde olan uzunluğu ise 12 ile 15 mm arasında olması gerekmektedir. Bu uzunluk genellikle kişinin dudak yapısına ve yüzüne göre değişim gösterebilir. https://www.quartzclinique.com/ olarak sizlere bu konu hakkında detaylı bilgi veriyoruz. Dudak ile kişinin burnunun arasında yer alan mesafenin anormal seviyede olması durumunda yapılan operasyona lip lift denilmektedir. Operasyonu gerçekleştirmek isteyen kişiler bu konuda detaylı bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilme imkanına sahiptir.

Jinekomasti Operasyonu Nedir?

Estetik operasyonlar arasında tercih edilen bir diğer operasyon ise; jinekomasti operasyonudur. Bu operasyondan habersiz olan birçok kişi olduğu görülebiliyor. Jinekomastinin bir diğer adı ise; erkeklerde normale göre daha fazla meme gelişimi durumu yaşanmasıdır. Yapılan incelemeler her erkekten üçünde bu durumun yaşandığını gösterebiliyor. Jinekomasti fiyatları ise kişiden kişiye göre değişim göstermektedir. Bu operasyon fiyatları hakkında bilgi almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Jinekomasti durumu kişilerde bebeklik ve yaşlılık durumunda görülebilmektedir. Fakat en sık karşımıza ergenlik dönemi içerisinde çıkmaktadır. Meme büyümesi her ne kadar sağlığa zararlı bir durum olmasa da kişi görünüm olarak rahatsız olduğu için genellikle operasyon yapma yoluna gitmektedir. Jinekomasti fiyatları incelendiği evrede bünyemizde sizlere diğer firmalara göre daha uygun fiyatlar sunmaya özen gösteriyoruz. Bu şekilde meme gelişiminizde bir sorun olduğu zaman rahatlıkla kalıcı çözüm üretebilmeniz mümkündür.

Jinekomasti Ameliyatı

Jinekomasti tedavisi sırasında en kesin çözüm ise kişinin cerrahi işlem uygulatmasıdır. Bu işlemin nasıl gerçekleştirileceği ise cerrahın karar vereceği bir durumdur. Cerrah tarafından yapılan incelemelerle gerekli kararlaştırmalar yapılmaktadır. Jinekomasti farklı cerrahi yöntemlerle düzeltilebilmektedir. Ameliyat tipi belirleneceği sırada genellikle kişinin meme tipi ve büyümenin nasıl olacağı belirlenmektedir. Bu şekilde operasyonun gidişatı en iyi şekilde belirlenir ve operasyondan sonrasının nasıl yapılacağı hakkında detaylı bilgiler kişiye sunulur. Operasyon sonrasında ise mutlaka cerrahın belirtmiş olduğu noktalara dikkat edilerek tedavi devam ettirilmelidir.

Jinekomasti Nedenleri Nelerdir?

Kişilerde jinekomasti oluşmasının çeşitli nedenleri bulunmaktadır. Belirttiğimiz gibi bu sorundan kurtulmanın tek yolu ise cerrahi müdahaledir. Jinekomasti fiyatları için firmamızla iletişime geçebilirsiniz. Jinekomasti oluşmasının sebepleri şu şekildedir:

-Testosteron azlığından dolayı meydana gelen çeşitli rahatsızlıklar.

-Şişmanlık

-Böbrek üst bezlerinde tümör olması

-Testislerde tümör olması

-Hypotiroid sorunu

-Hypertiroid sorunu

-Karaciğer sorunları

-Çeşitli ilaç kullanımları

Jinekomastinin büyük bir bölümü ergenlik sürecinde oluşmaktadır. Kişilerde meme birkaç yıl boyunca kesintisiz şekilde büyür. 14 yaşının üzerinde olan çocuklarının %65’inde jinekomasti olduğu görülmektedir.

YORUM EKLE