Göğüs Büyütme Ameliyatı Yöntemleri

Sağlık 21.04.2022, 16:14
Göğüs Büyütme Ameliyatı Yöntemleri

Meme büyütme, göğüslerinizin boyutunu ve şeklini değiştirmek için göğüs implantları veya yağ enjeksiyonu kullanılan yaygın bir estetik cerrahi türüdür. Birkaç çeşit meme implantı ve cerrahi prosedür vardır, bu nedenle cerrahınızla sizin için en doğrusunun ne olacağı hakkında detaylı konuşmanız çok önemlidir.

Göğüs Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

İki meme büyütme yöntemi vardır: meme implantları ve yağ enjeksiyonu ile büyütme. Bu iki kategoride, göğüslerinizin nasıl görünmesini ve nasıl hissetmesini istediğinize bağlı olarak birçok farklı seçenek sunulabilir. Belirli meme implantları yalnızca belirli yaşlar için yapılabilir. Göğüs büyütmeyi seçmeden önce uygulanacak her yöntemin artılarını ve eksilerini tam olarak araştırmanız ve bilmeniz çok önemlidir

İmplant Tedavisi

Salin ve silikon jel şeklinde iki temel meme implantı türü vardır.

Salin dolgulu implantlar, steril tuzlu su ile doldurulmuş silikon kabuklardır. Bazıları önceden doldurulur, bazıları ise implant operasyonu sırasında doldurulabilir.

Silikon jel dolgulu implantlar, plastik jel ile doldurulmuş silikonlardır. Birçok kadın silikon jel implantların salin yerine gerçek meme yapısına daha çok benzediğini söylemektedir.

Hem salin hem de silikon implant farklı boyutlarda olur ve pürüzsüz yapıya sahiptirler. Her birinin kendine göre artıları ve eksileri vardır, bu yüzden hekiminize danışarak doğru kararı verebilirsiniz.

Yağ Enjeksiyonu

 Bu tedavi yöntemi, çok kısa sürede uygulanan bir yöntemdir. Ancak implant tedavisinin sağladığı kalıcılık yağ enjeksiyon tedavisinde mevcut değildir. Bu tedavi, kilo değişimlerinden hızlı bir şekilde etkilenebilir. Bu yöntem uygulanırken, işlemi yaptıracak kişinin kendi yağ dokusu, dolgu malzemesi olarak kullanılır. Bunun için vücudun en yağlı kısmından yağ dokusunun alınması gerekir. Operasyondan yaklaşık 6 ay sonra sonuç tamamen ortaya çıkmaya başlar.

Göğüs büyütme ameliyatı hakkında detaylı bilgi alabilmek için https://evrenhelvaci.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)