Güneş Kremi

Sağlık 26.03.2021, 18:02
Güneş Kremi

Güneş ışınlarının faydaları olduğu gibi zararları da vardır. Güneş ışınlarının cilt üzerindeki hasarları her geçen gün artmaktadır. Sadece yazın kullanılan güneş kremi aslında gün ve her mevsim kullanılması gerektiği önemle belirtiliyor. Güneşin cilt yüzeyinde bıraktığı etki, güneş lekelerini kalıcı hale getirmektedir. Ve deride ton farklılıklarına sebep olmaktadır.

Yaz mevsiminde güneş ışınlarına karşı korunmalara önem verilirken kışın hep ihmal edilir! Oysaki güneşin UV ışınlarının direkt teması ile cilt lekeleri oluşur, yaşlanma etkilerini hızlandırır. Tüm bu olumsuz durumları engellemek için güneş kremi kullanımını arttırarak her mevsim kullanılmalıdır.

Güneş lekelerinin oluşumu UV (ultraviyole) ışınlarının yeryüzüne daha çok yaklaşmasındandır. Ve korunaksız bir şekilde güneş ışınlarına maruz kaldığınızda ciltte lekelenmeler olur. Bu lekeler hem kötü bir görüntüye hem de cildinizde renk tonlarına neden olur. Bu lekelerin oluşmasını engellemek, oluşan cilt lekelerinin giderilmesi için cildinizi koruma altına almalısınız.

Güneş Kremini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Güneş kremi alırken özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Her yaşa ve her cilt tipine göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle cildinize göre bir güneş kremi seçmelisiniz. Güneş kremi seçerken;

  • Hassas ciltlere göre 50 faktör güneş kremi kullanılmalı,
  • Yağlı ciltlere göre yağsız (oil-free) güneş koruyucu krem kullanılmalı,
  • Hem güneş ışınlarına hem de yaşlanma karşıtı bir güneş kremi içeren koruyucular seçmeli,
  • Bebeğiniz için bebek bakım kremlerini tercih etmelisiniz.

Bu alacağınız güneş kremleri tek başına fayda sağlamayacaktır. Güneşten korunmak için bireysel önlemler alınmalıdır. Öğle saatlerinde dışarı çıkmak ve güneşte fazla kalmak, şapka kullanmamak güneş ışınlarının cilde direkt temas etmektedir.

Dışarı çıkmadan en az 20 dakika önceden koruyucu güneş kremi kullanmalısınız. Her cilt tipine uygun güneş kremleri mevcuttur. Onları da deneyebilirsiniz. Yağlı ciltler için özel olarak üretilmiş ve geliştirilmiş koruyucu kremler vardır. Sizlerde güneş kremlerini dikkatle incelemek, markalarını ve özelliklerini dikkatle bakmak isterseniz https://www.kozmela.com/gunes-kremleri göz atabilirsiniz.

Yorumlar (0)