Alexa

Hasta Yatağı Hangi Amaçla Kullanılıyor?

Hasta Yatağı Hangi Amaçla Kullanılıyor?

Hasta yatakları tedavi sürecini yatarak geçirecek hastalar için özel olarak üretilmiş olan yataklardır. Tedavinin süresine ve hastanın hareket kabiliyetine göre seçilebilecek birçok hasta yatağı çeşidi bulunuyor. Bu hasta yatakları sayesinde hastalar daha rahat bir tedavi süreci geçiriyorlar. Ayrıca kaliteli bir iyileşme sürecinde hasta yataklarının sunduğu konfor da oldukça önemli bir boyut kazanıyor.

Hasta Yatağı Çeşitleri Nelerdir?

Yatarak hastalık sürecini geçirecek olan kişilerin rahat bir tedavi süreci geçirmesi için özel olarak tasarlanan yataklarda birçok çeşit bulunuyor. Hasta yatakları, elektrikli ya da manuel olmak üzere genel anlamda iki başlık altında toplanabilir. Manuel hasta yatağı tek ya da iki özellik barındırabiliyor. El ile kontrol edilmesi gereken yatak çeşididir. Kumanda ile kontrol edilebilen hasta yatakları ise elektrikli ya da otomatik olarak adlandırılabiliyor. Otomatik hasta yatakları, hasta yatağının küçük bir kumanda yardımı ile istenen konumun verilebildiği yatak çeşididir. Yatak modellerimiz baş ve ayak kısımlarının katlanıp açılması bir kumanda yardımı ile kolayca sağlanabiliyorken aynı zamanda yatak yükseltilip alçaltılma özelliğine de sahip oluyor.

Otomatik Hasta Yatakları

Otomatik hasta yatakları, hem hasta hem de hastanın bakımını üstlenen kişiler için oldukça büyük kolaylık oluyor. Yatağa küçük bir kumanda yardımı ile istenen komut anında verilebiliyor. Böylece kendi başına hareket kabiliyeti olmayan ya da sürekli olarak aynı pozisyonda yatmak istemeyen hastalar için baş ve ayak kısımları istenilen seviyede katlanabiliyor. Tek motorlu, iki, üç ve dört motorlu olmak üzere otomatik hasta yatakları bulunuyor. Yatağın motor sayısı arttıkça sahip olduğu fonksiyon da artış gösteriyor. Otomatik hasta yatakları fiyatları yatağın sahip olduğu fonksiyona göre değişiyor. Otomatik hasta yataklarının yanı sıra hasta yataklarında kişilerin ihtiyacına göre şişme ya da lazımlıklı hasta yatakları da bulunuyor. Lazımlıklı hasta yataklarında kendi başlarına tuvalete gidemeyen hastaların yerinden kalkmasına gerek olmadan tuvalet ihtiyaçlarını gidermeleri için özel bir kısım yer alıyor. Ayrıca hasta yataklarımızın ortopedik olması sayesinde uzun süreli yatması gereken kişilerin yatmaya bağlı oluşabilecek bölgesel ağrılarının da önüne geçiliyor. Yataklarımızın kiralama koşulları hakkında firmamızdan hizmet alabilirsiniz.

YORUM EKLE

banner325