Alexa

Hasta Yatağı İkinci El Alınmalı mı?

Hasta Yatağı İkinci El Alınmalı mı?

Ev tipi hasta yatakları kullanımının arması ile pek çok kimse hastası için uygun hasta yatağı almaya çalışırlar. Ancak hasta yatakları fiyat açısından maliyetli olduğundan dolayı bir kısmınız kiralama yöntemi ile ya da ikinci el olarak satın almayı tercih edersiniz. Ekonomik yetersizliklerden dolayı ikinci el hasta yatağı arayanlar sayısı oldukça fazladır. Pekâlâ, ikinci el hasta yatağı almak ne kadar doğrudur?

İkinci El Hasta Yatağı Ne Kadar Doğrudur?

İkinci el hasta yatağı almak tamamen hastanın sağlık durumunu ciddiyeti ve yatağın kalitesi ile alakalıdır. Eğer ikinci el olarak satın aldığınız hasta yatakları hastanız istediğin konfor ve güvenliliği sağlıyor ve tedavisine katkısı oluyorsa, ikinci el yatak almanın hiçbir sakıncası bulunmamaktadır. Bu nedenle yatağın durumu ve kalitesi çok önemli bir mevzu oluyor. Bazı hastalar hasta yataklarına geçici süreliğine ihtiyaç duyduğundan dolayı sıfır yatak almak yerine daha uygun fiyatlarda ikinci el yatak almayı tercih ederek, ihtiyaçlarını daha maliyetli fiyatlar ile temin ediyor. Bu nedenle ikinci el hasta yatağı arayanlar bu hizmeti veren firmaların araştırıp duruyorlar.

Her Bütçeye Uygun Hasta Yatağı

Hasta yatağı satışı konusunda profesyonel hizmetler sunan kurumsal firmamız ikinci el hasta yatakları satışı ve kiralama hizmetlerine her bütçeye hitap eden seçenekler sunuyor. Kısa süreliğine hasta yatağına ihtiyaç duyuyorsanız bizimle iletişime geçerek ihtiyacınız olan yatağı ikinci el olarak uygun fiyatlar ile satın alabilirsiniz. Kullanım alanına göre farklı fonksiyonlarda ve kalitelerde özenle tasarlanmış hasta yataklarımız uygun fiyatlar ile beğeninize sunuluyor. Ancak satın alacağınız ikinci el yatağın temiz ve hijyenik olması gerekmektedir. Aksi takdirde hasta enfeksiyon geçirebilir.

Hangi Durumlarda İkinci El Hasta Yatağı Alınmalı?

İkinci el hasta yataklarını temel amaçları bu ürünleri daha ekonomik fiyatlar ile temin etmektir. Hasta yatağı ile hasta karyolası birbirinden ayrı olduğu için alacağınız ikinci el karyolasının da sağlam ve kaliteli olması gerekmektedir. Fakat size tavsiyemiz hasta karyolasını ikinci el alıp hasta yatağını de sıfır almanız hijyenik açıdan daha faydalı olur. Kurumsal firmamız bünyesinde bulunan ikinci el hasta karyolası eski sahibinden alındıktan sonra her türlü temizlik ve bakım işlemlerinden geçirilerek sıfır niteliğinde satışa sunulmaktadır. Eğer hastanınız durumu çok ciddi ise ve özel yatak gerektiriyorsa hasta yatağınızı mutlaka sıfır olarak satın almalısınız. Kullanılmış hasta yataklarının birçok zararı olabilir. Örneğin; kullanan kişini nasıl bir hastalık geçirdiği ve yatağı satın almadan önce gerekli temizlik ve bakım işlemlerinden geçirilip geçirilmediği tam olarak bilinmediği için ikinci el hasta yatağı seçimlerini dikkatli ve özenli olmalıdır.

İkinci El Hasta Yatağı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

İkinci el hasta yatağı arayanlar mutlaka bu konu üzerinde özenli olması gerekmektedir. Aslında 2. el bir yatağı maliyeti ucuz diye almaktansa hasta yatağı kiralama hizmetinden faydalanmak daha mantıklıdır. Özellikle yatağın dezenfeksiyon işlemlerinden geçirilmiş olması ikinci el hasta yatağı alırken dikkat edilmesi gereken konuların başında geliyor. Bunun için mümkün olduğunca güvenilir referansı yüksek medikal ürünleri satan firmalardan satın almanız gerekmektedir. Çünkü firmalar yatağı aldıktan sonra her türlü temizlik işlemlerinden geçirilip, bakımlarını yaptırdıktan sonra satışa sunmaktadır. Elektrik sistemli olduğundan dolayı ikinci el yatakların arıza çıkarma ihtimali yüksektir. Bu nedenle yatağın sisteminin iyi çalışması ve kusursuz olması gerekmektedir.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 04 Ekim 2019, 13:55
YORUM EKLE

banner325