İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tek veya birçok diş kaybı yaşayan her insanın en sık tercih ettiği tedavi, implant tedavisidir.

Sağlık 01.03.2021, 13:55
İmplant Tedavisi Nasıl Yapılır?

Tek veya birçok diş kaybı yaşayan her insanın en sık tercih ettiği tedavi, implant tedavisidir. Diş kaybı, hem fiziksel hem de psikolojik açıdan birçok sorunu ortaya çıkarır. Bu tedavi sürecine başlayan insanların aklına implant tedavisi nasıl yapılır, işlem sırasında acı olur mu, zor bir süreç mi gibi birçok soru gelmektedir. Sorularınızı detaylıca cevaplayalım;

  • Bu işlem lokal anestezi altında yapılmaktadır.
  • Çene kemiğinde boşluk belirlenir ve bu boşluğa implant vidaları yerleştirilir.
  • Yerleştirilen bu vidalar aslında doğal dişlerinizdeki kök görevini üstlenmektedir.
  • Bu vidaların çene kemiğiniz ile bütünleşmesi çok önemlidir, çünkü hayatınız boyunca kullanacağınız dişler olacaktır.
  • Bu yüzden de yerleştirilen vidalar titanyumdur ve vücutta herhangi bir irritasyona sebep olmaz. Aksine yapılan implantlar ile yaşam konforunuz daha da artar.
  • Eğer tek aşamalı implant tedavisi olacaksanız üzerine geçici başlık uygulanır.
  • Ancak iki aşamalı implant tedavisi oluyorsanız işlem yapılan bölge iyileştikten sonra protez dişler takılır.
  • Bu bölgenin iyileşmesi yaşa, bünyeye, boşluğun büyüklüğüne göre değişmektedir.

İzmir implant tedavisi için bu işlemler uzun bir süreç gerektirse de, sonunda elde edeceğiniz sonuçlara değecektir. Zira tedavi sürecinde yaşayacağınız küçük sıkıntılar, diş boşluğunun oluşturduğu sorunların yanında bir hiç olacaktır.

İmplant Tedavi Süreci

İmplant tedavisi uygulanan lokal anestezi ile hasta herhangi bir acı hissetmemektedir. Ancak bazı uygulamalar lazer destekli yapılmaktadır, bu da az bir miktar acı verebilir. Bunun dışında işlem sonrası birkaç gün ağrı ve acınız olması normaldir. Ancak endişelenmeyin, doktorunuz da bu duruma uygun ilaçları size yazacaktır.

İmplant tedavi sürecinde en önemli şeylerden birisi, uygulanan işlemin doğru olmasıdır. Bunun için doğru diş kliniği ve doğru cerrahı seçmeniz çok önemlidir. Şanslısınız ki ülkemizde implant tedavisini başarılı uygulayan birçok diş kliniği bulunmaktadır. İzmir de bu tedavide kendini oldukça geliştirmiş ve önemli cerrahların bulunduğu şehrimizdir. Her İzmir implant merkezinin kendine göre ortalama bir fiyatlandırması olsa da, DentLeon Diş Kliniği fiyat performans açısından en iyi klinikler arasındadır. Çene tipinize en uygun olan tedaviyi hekiminizle kararlaştırdıktan sonra, planınızı uygulayabilirsiniz. Detaylı bilgi için https://dentleon.com/tedaviler/implant-tedavisi/ sayfasını incelemeyi unutmayınız.

Yorumlar (0)