Alexa

İnsan ömrünün Uzayacağı iddia edildi

Dr. Yüksel Büküşoğlu, Vücudun sağlıklı, genç ve işlevsel kalması doğrudan kök hücrelerimizin sayısı ve fonksiyonlarıyla ilgili olduğunu belirterek, yaşlanmanın, yetişkin kök hücre fonksiyonlarında düşüş ile ilişkili olduğunu söyledi.

İnsan ömrünün Uzayacağı iddia edildi

Son yapılan bilimsel çalışmalara göre düşük miktarda karbonhidrat içeren Ketojenik tip beslenmenin insan ömrünü artırabileceği iddiaları dikkat çekmeye başladı.

Kök hücre ve eklem tedavisi uzmanı Dr. Yüksel Büküşoğlu, kök hücreler sayesinde vücudun kendi kendini yenileyebildiğini ve gençleştirebileceğine dikkatleri çekerek, Vücuttaki kök hücrelerin vücudu iyileştirme, onarma, tamir etme ve gençleştirme yeteneği oluşturduğunu belirtti. 

Dr. Yüksel Büküşoğlu yaptığı açıklamada, “Vücudumuzun sağlıklı, genç ve işlevsel kalması doğrudan kök hücrelerimizin sayısı ve fonksiyonlarıyla ilgili. Buna göre, yaşlanmanın, yetişkin kök hücre fonksiyonlarında düşüş ile ilişkili olduğunu söyleyebiliriz” dedi.

Son yapılan bilimsel çalışmalara dikkat çeken Dr. Büküşoğlu, karbonhidrat alımını sınırlayan, düşük miktarda karbonhidrat içeren Ketojenik tip beslenmenin vücuttaki kök hücre fonksiyonlarını ve sayısını arttırdığını dolayısıyla da insan ömrünü artırabileceğini ifade etti.

Dr. Büküşoğlu, Oruç tutmanın önemine dikkat çekti

Oruç tutmanın kök hücre fonksiyonlarını olumlu yönde etkilediğini söyleyen  Dr. Büküşoğlu, “Oruç tutmanın vücutta enerji için yağların yakılmasına, yani ketojenik bir duruma yol açtığı ve bu durumunda kök hücre fonksiyonları üzerine olumlu bir etkiye sahip olduğu gösterilmiştir.” ifadelerini kullanarak, kök hücre tedavisinin en çok diz ve kalça eklem kireçlenmesi,  kıkırdak hasarı, eklem yaralanması, menisküs, ligament ve bağ yırtılması, tendon hasarı, spor yaralanmaları gibi problemlerin yanında estetik amaçla da sıklıkla kullanıldığını belirtti.

KAPSAMHABER

YORUM EKLE