Alexa

İstenmeyen gebeliklerde çaresiz değilsiniz, Kürtaj

İstenmeyen gebeliklerde çaresiz değilsiniz, Kürtaj

Kadınlar, özellikle gebeliklerini sonlandırmak istediklerinde bu işlemin mümkün olduğu kadar ağrısız ve acısız olmasını talep etmektedirler. Tabii ki bu hususta sorulan ilk soru da ağrısız ve acısız kürtaj yaptırmanın mümkün olup olmadığıdır. Ancak sorunun yanıtını kesin olarak vermek mümkün değildir. Hastanın acı eşiği, kullanılan kürtaj tekniği ve doktorun bu husustaki başarısı ağrı konusunda değişken faktörler oluşmasına sebebiyet vermektedir. Haliyle işlem sırasında ve sonrasında az da olsa ağrı ile karşılaşmak olağan kabul edilmektedir.

Yeni teknikler ile kısa sürede tamamlanan kürtaj işleminde ağrı görülme sıklığı da azalmaktadır. Bunun yanı sıra doktor tarafından verilen ilaçlar da ağrıyı ve acıyı olabildiği kadar hafifletmektedir. Dolayısıyla bu durumun bazı faktörlere bağlı olduğunu yeniden hatırlatmak doğru olacaktır.

Genital Estetik Yaptırmak Güvenilir midir

Eskiden kaynaklanan bazı sorunlar nedeniyle kürtaj yaptırmanın güvenilir olmadığı düşünülmektedir. Özellikle kürtaj Kayseri ve diğer illerde güvenle yapılabilen bir gebelik sonlandırma işlemidir. Dolayısıyla hastaların bu noktada endişe edecekleri bir durum söz konusu değildir. Tabii ki güvenilirlikle alakalı soru geldiği zaman düşünülen ilk şey hastanın tekrardan hamile kalıp kalamayacağıdır. Ancak kürtajın hamileliğe herhangi bir engel teşkil etmediği de unutulmamalıdır. Sonuç olarak vakumlu ya da diğer metotlarla gerçekleştirilen kürtajın güvenilir olduğunu tekrar etmek mümkündür.

Genital Estetik Yapılırken Sorun Oluşabilir mi

Kürtaj işlemi esnasında hastanın rahatsızlık duyabileceği hatta bazı komplikasyonlar ile karşı karşıya kalabileceğine inanılmaktadır. Ancak modern teknikler ile beraber bu tür riskler ortadan kalkmıştır. Tabii ki doktorlar hastalarına kürtaj işleminden evvel belirli tetkikleri uygulamakta ve kişinin sağlıklı olduğuna kanaat getirdikten sonra kürtajı gerçekleştirmektedirler.

Kürtaj, yalnızca uzman hekim tarafından bu işi yapma konusunda yetkilendirilmiş klinik, muayenehane ve hastanelerde yapılmaktadır. Dolayısıyla bir problemle karşılaşmamak için hastaların bu hususa mutlaka dikkat etmeleri gerekmektedir. Kürtaj Kayseri ve çevre illerde teşekküllü kurumlarda başarıyla gerçekleşmektedir.

Genital Estetik Her Zaman Yapılabilir mi

Bilindiği üzere kürtaj işleminin gerçekleştirilmesi yasal sınırlara bağlanmıştır. Yani Türkiye’de yaşayan ve yasalara tabi olan kadınların en geç gebeliğin ilk 10 haftası içerisinde kürtaj olması gerekmektedir. Dolayısıyla kürtaj işleminin her zaman yapılabileceği söylemek güçtür. Yalnızca ilk 10 hafta doktorun uygun görmesi halinde kürtaj yapılabilmektedir.

Kürtaj evli kişilerde eş onayı gerektiren bir uygulamadır. Daha doğrusu eşinin onayı olmayan bir kadının kürtaj yaptırması mümkün değildir. Yasalar gereği oluşan bu durum sebebiyle evli çiftlerin birlikte karar vermeleri esastır. Bunun yanı sıra evli olmayan kadınların ise böyle bir onay almalarına gerek yoktur. Sadece 18 yaşının altındaki kişilerde veli onayı zorunlu kabul edilmektedir.

Kürtaj, gebeliğin 10 haftası geçmemiş olan, sağlıklı ve herhangi bir problemi bulunmayan kadınlara yasal sınırlar çerçevesinde uygulanmaktadır.

Genital Estetik İşleminden Sonra Önemli Noktalar

Özellikle kürtaj işleminin hemen ardından doktorun önerileri mutlaka dikkate alınmalı ve söylenenler harfiyen yerine getirilmelidir. İlk başta kürtaj Kayseri ve tüm illerde güvenle gerçekleştirilen bir işlem olmakla birlikte kürtajın ardından cinsel ilişkiden 2-3 hafta kaçınmak gerekmektedir. Bunun yanı sıra hastaların havuz ve deniz gibi enfeksiyon oluşturabilecek yerlere gitmeleri de sakıncalı kabul edilmektedir. Ayrıca antibiyotik uygulamasının düzenli gerçekleştirilmesi ve doktorun önerilerinin atlanmaması da önemli hususlar arasındadır. Sonuç olarak kürtaj işlemine dair tüm bilgi ve ayrıntılar https://www.uzayyildirim.com sitesinde yer almaktadır. Siz de Kürtaj Kayseri ve diğer illerde yaptırmak için uzman doktorla temasa geçebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2019, 14:56
YORUM EKLE