İyi Parti Eski İl Başkanı Ömer Süslü Taburcu Oldu

İYİ Parti Samsun eski İl Başkanı Ömer Süslü, 212 gün süren tedavisinin ardından taburcu oldu. Ömer Süslü'nün doktorundan ilk açıklama geldi.

Sağlık 29.12.2018, 15:14 29.12.2018, 21:08
İyi Parti Eski İl Başkanı Ömer Süslü Taburcu Oldu

Geçtiğimiz Mayıs ayında, Ankara'da trafik kazası geçiren İYİ Parti Samsun İl Başkanı Ömer Süslü, tedavisinin ardından taburcu oldu.
Uzm. Dr. Ahmet Karkucak, felç riskinin halen devam ettiğini ifade etti. Karakucak, 'Düzgün bir tıbbi tedaviyle toparlayacağından umutluyuz' şeklinde konuştu.

30 Mayıs 2018'de, Ankara'ya giderken trafik kazasında ağır yaralanan İYİ Parti Samsun eski İl Başkanı Ömer Süslü, 212 gün süren tedavisinin ardından taburcu oldu ve ilk defa kameraların karşısına geçti.

Kaza Sonrasında Uzm. Dr. Karkucak'ın değerlendirmesi ve süreç:

SAĞLIK BAKANLIĞI DEVREYE GİRDİ

"C5-6 düzeyinde servikal dislokasyonu, travmaya bağlı boynunda kırık ve kayma vardı. Buna bağlı olarak omurilikte fıtık ve ödem oluşmuştu. Kol bacak hareketinde zafiyeti vardı. Acil ameliyat olması gerektiğini düşündüğümüz için hekim arkadaşlarımızla görüştük. Sağolsunlar Sağlık Bakanlığı devreye girdi, hava cankurtaranı çok hızlı biçimde organize edildi. Hastamız saat 23:00 civarında geldi, hemen ameliyata aldık ve gece 02:30'da da çıktık. Ameliyatla omurga dizilimi düzeltildi ve ödem tedavisine başlandı" 

"UMUTLUYUM"

"Şu anda üst kısmı daha rahat, alt içinse umutluyuz ve bekliyoruz. Halen felç riski var. Travma sonrası ameliyatın erken yapılabilmesi önemli, biraz zaman kaybımız olmuş durumda. Bu da bizden kaynaklı bir durum değil. Şu aşamada yüzde veremem ama, ayaklar için felç riski yüksek. Ancak bugün orada bir ağrı ve elektriklenme hissettiğini söyledi. Bu bizim için çok önemli. Düzgün bir tıbbi tedaviyle toparlayacak diye umut ediyoruz. Uzun soluklu bir tedavi olacak. Eski haline dönebilmesi 6 ay,1 yıl hatta bazı hastalarda 3 yıl bile sürebiliyor, dönmeyebilir de... Ben ondan umutluyum," dedi.

Ömer Süslü ne dedi?

Ömer Süslü, Kendini iyi hissettiğini, daha iyi olacağını ifade ederek yaptığı basın açıklamasında; "Talihsiz bir kaza yaşadık.Bu kaza neticesinde 3 kere sabaha çıkmaz dediler. Ama bugün bu şekilde karşınızdayım.İnşaallah 5-6 aya ayağa kalkmak istiyoruz. Bunun ile birlikte çok büyük bir problem olduğu gözükmüyor. İnşaallah çalışarak ayağa kalkacağız. Bu şehrin il başkanlığı maalesef yatarak yapılamıyor. Bu nedenle bir devir teslim gerekiyordu. Genel merkezimizin oluruyla bizimde önerimizle Recep Güleroğlu Ağabeyemiz il başkanı oldu. Bu zor görevin altında da kalkacağına inanıyorum. İnşaallah onun önderliğinde Samsun'dan çok güzel sonuçlar alacağız.Eğer Allah nasip ederde ben de kalkarsam onlarla beraber gece gündüz mücadele etmeye hazırım." dedi.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)