İzmir İmplant Tedavisi

İmplant tedavisi yaptıracak olan kişilerin ilk etapta hangi doktora ve hangi kliniğe gitmeleri gerektiği konusunda bilgi almaları araştırma yapmaları gerekir.

Sağlık 12.06.2021, 23:50 13.06.2021, 01:26
İzmir İmplant Tedavisi

Kişilerde yaşanan diş kayıpları hem sağlık bozukluklarına hem de yüz estetiğinin bozulmasına neden olur. İşte bu gibi sebeplerden dolayı sağlığından ve estetik güzelliğinden olmak istemeyen kişiler, implant tedavisi yaptırabilirler. Çünkü diş konusu her ne kadar çok önemsenmese de zamanla ciddi anlamda sağlık sorunlarının ortaya çıkmasana neden olacaktır. Türkiye implant fiyatları hakkında  daha  detaylı bilgilere sahip olduktan sonra siz  de diş sorunlarınızı geride bırakabilirsiniz. İmplant tedavisi yaptıracak olan kişilerin ilk etapta hangi doktora ve hangi kliniğe gitmeleri gerektiği konusunda bilgi almaları gerekir. çünkü implant tedavisi sanıldığından daha fazla özen ve dikkat gerektiren bir durumdur. Yapılacak olan en küçük hata bile çok daha büyük problemlerin ortaya çıkması için yeterli sebeptir. Bu nedenle her zaman sizler için daha özenli hizmet veren klinikleri tercih etmeniz gerekir.

Aynı Anda Kaç İmplant Yapılır

Aynı Anda Kaç İmplant Yapılır?

İmplant Türkiye yani ülkemizde oldukça fazla yapılan diş tedavilerinden biridir. çünkü artık, diş kaybı yaşayan kişiler için implant çok daha fazla büyük bir öneme neden olmuştur. Gerek tek diş  kayıplarında gerekse çoklu diş kayıplarında doktor muayenesi sonrası gerekli görülen implant tedavisi uygulanır. Ama hastaların en çok merak ettiği konuların başında aynı anda kaç tane implant yapılır? Sorusu gelmektedir.  Bu sorunun en detaylı yanıtını kendi doktorunuzdan almanız önerilir. Çünkü bazı kişilerin ağız yapısı diğer kişilere göre daha farklı olabiliyor. Yani herkesin ağız ve çene yapısı bir olmadığı için mutlaka ilk etapta ön muayenenin çok daha detaylı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Ancak bu sayede daha rahat bir şekilde karar vermek doğru olacaktır. Vidalı diş İzmir, kliniği tarafından muayene olduğunuzda daha detaylı bir bilgiye sahip olabilirsiniz.

Ön dişler için ve diğer dişler için ihtiyaç duyulduğu takdirde implant tedavisi yapılabilir. Ancak implant tedavisi için doktorun deneyimi son derece önemlidir. Örneğin fazla açılacak bir oyuk vidanın tam olarak yerine oturamamasına neden olurken, az açılan bir oyuk vidanın tam olarak tutunamamasına neden olabilir. Öte yandan implant tedavisinde dikkate alınması gereken bir diğer konu ise kullanılan malzemelerin kesinlikle kaliteli olmasıdır. İzmir implant diş Çene kemiği ile bütünleşmeyen bir malzeme kullanıldığında, çene kemiğinde çözülmelere neden olur. Bu da zamanla çene kemiğinin çürümesine ve hatta çene kısmında kanser gibi istenmeyen durumların ortaya çıkmasına neden olacaktır. dolayısı ile her zaman daha dikkatli seçimlerin yapılması son derece önemlidir. Siz de implant tedavisi olacağınız zaman tüm bu konulara ekstra özen göstermeniz gerekir.

Diş Protezi Nasıl Yapılır

Diş Protezi Nasıl Yapılır?

Sabit protezler hareketli ve sabit olmak üzere iki çeşitte yapılmaktadır. Sabit olan protezler ağızda ana diş gibi sabit olur ve sadece diş hekimi tarafından çıkartılırlar. Hareketli protezler ağızdan çıkartılıp tekrar takılabilen dişlerdir.

Protez dişler hastanın eksik dişlerine ya da tamamına uygulanmak üzere eksik diş tespit edilir, bakımlar yapılır ve dişin protezi yapılmak üzere diş hekimliğinde kullanılan alçı kalıbı alınır. Alınan kalıp üzerinde balmumu ile diş modeli çıkartılır. Çıkartılan modele rövetman yani alçı toz ile slikanın karışımından oluşan madde uygulanır. Yüksek ısıda olan fırına diş modeli katı metal madde ile birleştirilerek yerleştirilir ve bal mumunun erimesi sağlanır. Erime sonrasında meydana gelen diş boşluklarına katı döküm metalleri eriyen bal mumunun içine dolup soğuduktan sonra rövetman kırılır.

Döküm model elde edilmiş olur. Modele yontma tesviye ile düzeltmeler yapıldıktan sonra kum püskürtmesi ile model parlatılır ve cilalanır. Köprü – kron işlemi tamamlanmış olan modelin üzerine porselen kaplanarak tekrar fırınlanır ve tefsiye işlemi yapılır. Son olarak tekrar parlatma ve cilalama işlemi yapılır ve diş hastaya teslim edilir. Bu işlem yaklaşık 15 gün kadar sürmektedir.

Diş Protezinde Kullanılan Zirkonyum Nedir?

Bir kaplama çeşidi olarak bilinen zirkonyum diş beyaz metal üzerine yapılan porselen kaplama çeşididir. Zirkonyum dişin en çok tercih edilen özelliği zirkonyum denilen beyaz metal üzerine yapılan kaplamanın güneş ışınlarını gerçek dişe geçirebilmesidir. Ayrıca dişin pürüzsüz ve beyaz görüntüsü de en çok tercih sebepleri arasında yer almaktadır.

Diş hekimlerimizde de köprü ve diş kaplamak için kullanılan metal elementler arasında öncelikli olarak tercih etmektedir.

İmplant Diş Tedavisi Hakkında Bilgi

İmplant tedavisi aslında kolay bir tedavidir. Ama her zaman zirkonyum diş Türkiye ile karıştırılmaktadır. Ama her iki tedavinin de birbirinden farklı pek çok yönü vardır. Yani implant tedavisi diş kayıplarında uygulanan bir tedavi türüdür. Ama zirkonyum ya da Porselen Diş Türkiye, mevcutta olan dişlerin üzerine yapılan bir tedavidir.  Yani zirkonyum kaplama diş daha çok sarı veya hoş görünmeyen dişler üzerine yapılan bir uygulamadır. Daha çok gülüş estetiği için kullanılmaktadır. Özellikle ışığı geçirgen bir yapıda olması nedeni ile dişlerin daha parlak ve daha beyaz görünmesine neden  olur. Dolayısı ile günlük yaşantısında ve iş yaşantısında daha hoş ve daha estetik görünmek isteyen kişiler, porselen kaplama veya zirkonyum kaplama yaptırabilirler. Ayrıca en iyi implant markaları hakkında bilgi alarak ta diş tedavilerinizi en iyi şekilde yapabilirsiniz. Bu konuda sizler için en iyi kliniği seçerek, implant tedavinizde başarıya ulaşmanız mümkün olacaktır.

Clinic Mono İletişim

Telefon : 0 549 675 10 17

E-mail : info@clinicmono.com

Yorumlar (0)