Kanatlıların Yumurtasının İçeride Kalması Nedir?

Kanatlıların Yumurtasının İçeride Kalması, İçeride Pişmesi Ve Tedavisi hakkında bilgilendirmelerde bulunan Mustafa Kemal Bektaş, Kanatlı üreticileri baş belası sorunlarından birisinin de yumurtanın dışarı çıkmaması olduğunu belirtti.

Sağlık 18.04.2022, 01:56 18.04.2022, 02:38
Kanatlıların Yumurtasının İçeride Kalması Nedir?

Mustafa Kemal Bektaş, 'Kanatlıların Yumurtasının İçeride Kalması, İçeride Pişmesi Ve Tedavisi' hakkında önemli bilgiler verdi.

Kanatlı üreticilerimizin baş belası sorunlarından birisi de yumurtanın dışarı çıkmaması olduğunu belirten Bektaş, "hayvanın yumurta kanalında yumurtanın kalması, dışarı çıkmamasından dolayı vücut ısısı ile yumurtanın pişmesidir."diyerek, İçine sıkışmış bir yumurtayı ona yumurtlatamazsanız,  kanatlınız ölecektir. İşte bu müdahaleyi olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için ipuçları verdi.

İçeride yumurtası çıkmayan bir tavuğun yumurtayı çıkarması için yaklaşık 48 saate ihtiyaç  olduğunu belirten Bektaş, aksi taktirde başaramadığınızda kanatlınızın öleceğini ifade ederek, "Bu yüzden hiç zaman kaybetmeden müdahale edip,  tedavisine başlayın. Hatta yumurtanın içeride   olduğundan şüpheleniyorsanız, tedaviye aşağıda anlatıldığı gibi başlayın. Öyle olmadığı ortaya çıkarsa da, müdahalenizin bir zararı olmayacaktır. Ve gerçekten sorunsuz bir kanatlınız olacaktır!" dedi. "Kanatlıların Yumurtasının İçeride Kalması, İçeride Pişmesi Ve Tedavisi" başlıklı makalenin tamamı şu şekildi...

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)