banner424

banner425

banner423Karın Germe Nedir, Nasıl Yapılıyor?

Estetik cerrahi operasyonlardan biri de karın germe ameliyatıdır. Günümüzde kullanılan cihazlar ve yöntemler doğrultusunda giderek ilgi görüyor.

Sağlık 11.03.2021, 09:23
Karın Germe Nedir, Nasıl Yapılıyor?

Karın germe işlemleri günümüzde kalıcı sonuçlar vermesi açısından cerrahi müdahaleler ile gerçekleşir. Ameliyat sırasında karın bölgesinde bulunan fazla yağ dokusu ile birlikte deride vücuttan atılır. Operasyon sonrasında sıkı ve gergin karın formu meydana gelir. Uzman plastik cerrahlar gözetiminde yapılan karın germe ameliyatı gelişen teknolojiye paralel olarak başarılı sonuçlar veriyor.

Karın germe ameliyatı kilo verme amacıyla değil de düzgün ve şekilli bir vücuda sahip olmak için tercih edilir. Cinsiyet ayrımı yapmayan karın germe ameliyatı bayanlar tarafından daha çok talep edilir. Özellikle birkaç doğum sonrası, kalıtım, sarkmış karın kasları ve yaşı ilerlemiş kadınlarda son derece avantajlı bir işlemdir. Karın germe ameliyatı fiyatları yaş, kilo ve ihtiyaç doğrultusunda yapılan planlamalar sonucunda belirlenir.

Karın Germe Ameliyatı

Estetik cerrahi operasyonlardan biri de karın germe ameliyatıdır. Günümüzde kullanılan cihazlar ve yöntemler doğrultusunda giderek ilgi görüyor. Özellikle karın bölgesinde meydana gelen çıkıntılı görünüm estetik açıdan kişileri rahatsız ediyor. Ameliyat öncesinde karnın bazı bölgelerinde meydana gelen fazla yağ ve deri dokusu bir kalem yardımıyla çizilir ve bu doğrultuda hastanın beklentileri netleşir. Hastanın yaşına ve kilosuna uygun en doğru yöntem tercih edilerek karın duvarı kasları sıkı bir yapıya kavuşur. Karın germe ameliyatı gevşemiş ve sarkmış hastalarda mükemmel sonuçlar yaratıyor. Ayrıca kalıcı ve uzun süreli düzgün görünüme kavuşmak isteyen adaylar cerrahi operasyonlar ile sıkı ve gergin bir vücuda sahip olurlar.

Karın Germe Ameliyatı Niçin Yapılır?

Karın germe ameliyatı formda kalmak isteyen kişiler tarafından tercih edilir. Yapılan diyet ve egzersizlerin istenilen sonucu sağlamaması nedeniyle hem kadınlar hem de erkekler karın germe ameliyatına yönelirler. Karın bölgesinde oluşan büyük yağ fazlalıkları ve gevşeyen karın derisi ciddi rahatsızlığa ve kötü bir görüntüye neden olur. Bu doğrultuda birçok kişi karın germe ameliyatı ile düzgün ve belirgin vücut hatlarına sahip olur. Karın germe ameliyatı olmak isteyen hastaların öncelikle bu konuda deneyimli plastik cerrahlar dan destek alması gerekir.

Karın Germe Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Günümüzde her gün pek çok hasta için karın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Yapılan ameliyatlar sonucunda başarılı ve hasta beklentisini karşılayan görüntüler elde edilir. Karın germe ameliyatı için düzenlenen farklı teknik ve yöntemler bulunur. Hastanın kilosu ve karın bölgesinde meydana gelen deformasyonlar sonucunda uzman doktor tarafından tercih edilecek karın germe ameliyatı çeşidine karar verilir. Karın germe ameliyatları içerisinde tam karın germe ameliyatı, mini karın germe ameliyatı, genişletilmiş karın germe ameliyatı, çevresel karın germe ameliyatı ve yüksek gerilimli karın germe ameliyatı çeşitleri bulunur. Tercih edilen operasyon çeşidine göre karın germe ameliyatı fiyatları değişkenlik gösterebiliyor.

Karın Germe Ameliyatı Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaklaşık 3-4 saat süren karın germe ameliyatı sonrasında hastalar taburcu edilerek eve gönderilir. Dinlenerek zaman geçiren hastalar karın bölgesinin hızlı şekil alabilmesi için korse kullanır. Düzenli pansuman yapılan karın bölgesinin enfeksiyon kapması önlenir. Tavsiye edilen ilaçlar ve antibiyotikler düzenli bir şekilde kullanılır. Hastalar 3-4 hafta sonra işlerine dönebilirler. Karın bölgesinde oluşan dikiş izleri yaklaşık bir yıl sonra tamamen yok olur.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Her ameliyatta olduğu gibi karın germe ameliyatlarında hastalar için bazı maliyetler çıkarılır. Bu nedenle karın germe ameliyatı olmak isteyen hastaların ücretler hakkında fikir sahibi olması gerekir. Karın germe ameliyatı fiyatları hastanın yaşı, kilosu, cerrahın deneyimi, hastanenin hizmetleri, hastanede kalış süreci ve hastanın sağlık durumu doğrultusunda belirlenir.

https://www.privacyestetik.com/karin-germe-ameliyati/  <-- hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar (0)