Liposuction Nedir?

Liposuction; vücutta meydana gelen şekil bozukluğu, fazlalık ve yağların emilerek alınmasıyla birlikte uygulanan işlemdir.

Sağlık 09.03.2021, 11:49
Liposuction Nedir?

Liposuction; vücutta meydana gelen şekil bozukluğu, fazlalık ve yağların emilerek alınmasıyla birlikte uygulanan işlemdir. Bu işlem sayesinde yağlardan ve fazlalıklardan kurtulmak mümkündür. Estetik cerrahi alanında çok fazla merak edilen ve tercih edilen uygulamalar arasında yer alıyor. Liposuction amacı kilo vermek değildir.

İnatçı yağlardan bir türlü kurtulamayan kişilerin başvurduğu bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde erkeklerde meydana gelen meme büyümesinde oldukça etkilidir. Lipoödem sendrom rahatsızlığı çeken bireyler uygulama sayesinde tedavi edilebilir.

Sağlık problemi olmayan, emzirme ve hamile döneminde olmayan kişiler bu estetik uygulamadan yararlanabilirler.

Kişi bu tedaviye karar verdiğinde, bilincinde olması gerekir. Yaş ilerledikçe vücutta meydana gelmiş olan sönüklerde, tedavi daha olumlu sonuçlar verir. Uygulanan tedaviyle birlikte cilt germe işlemine ihtiyaç duyulabilir. Bunun için liposuction fiyatları bilgisi alarak, bilgi sahibi olunabilir.

Liposuction Ameliyatı

Yağ aldırma ameliyatlarında vücudun bazı bölgelerinde birikmiş olan yağlar, vücutta oluşan şekil bozukluklarının özel bir cihaz yardımıyla vakum yapılması sonucunda emilip, alınması işlemidir.

Liposuction ameliyatını kilo vermek için başvurulan bir yöntem değildir. Vücudun inatçı yağlardan kurtulmasında sorun yaşayanlar içindir.

Birikmiş olan yağlar bu ameliyat yardımıyla alınır ve kişiye yeni görünüm sağlanır. Farklı bölgeler için yağ aldırma operasyonları gerçekleştirilir. Bu yüzden liposuction fiyatları değişkenlik gösterir.

Liposuction Fiyatları

Liposuction işlemleri gerçekleştirildikten sonra germe ameliyatı uygulanabilir. Birikmiş olan yağlar değişkenlik gösterebilir. Bu değişkenliğe bağlı olarak yapılan uygulamalar tek bölge için geçerlidir.

Birden fazla bölgeye uygulama yapmak isteyenlerde fiyat farklılık gösterir. Kişinin vücut yapısına bağlı olarak uygulama gerçekleştirilir. Kilolu ve zayıf olan bireylerde bu durum farklılık gösterdiği için fiyatlarda da farklılık görülmesi mümkündür.

İstenmeyen Yağlar İçin Tedavi Yöntemleri

Obezite hastaları liposuction fiyatları hakkında bilgi alarak, zayıflama ve yağ yakma uygulamasıyla birlikte istedikleri görünüme sahip olabilirler. Obezite hastaları için birçok farklı yöntem vardır. Liposuction da bunlardan biridir.

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın kaslarında meydana gelen sarkmalar sonucunda, karın germe ameliyatı gerçekleştirilir. Bu ameliyat sayesinde hem erkeklerde hem de kadınlarda uygulanabilen bir ameliyat çeşididir. Göbek ve karın bölgesinde meydana gelir.

Germe ameliyatında alt ve orta karın bölgesinde birikmiş olan yağların alınması ve ciltte oluşan sarkmaların önlenmesi için, karın kaslarının düzeltilmesine ve sağlamlaşmasına yarayan bir ameliyattır.

Bu germe ameliyatı sayesinde karında oluşan yağlar ve sarkık olan deriden kurtulmak için uygulanan bir estetik operasyondur.

Germe ameliyatı için farklı teknikler kullanılır. Bu ameliyat sayesinde liposuction ile birlikte uygulanmasında bir sakınca yoktur. Bunun için Karın germe ameliyatı fiyatları, hakkında bilgi olmak artık daha kolay.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Yapılan diyet ve egzersizlere rağmen kişide bir değişiklik yoksa ve hala inatçı yağlardan kurtulamadıysa bu kişi için karın germe ameliyatı için operasyon geçirir.

Karın bölgesin oluşan sarkmalar ve çatlamalar için oldukça uygun bir ameliyattır. Hem erkeklerin hem de kadınların bu ameliyatı geçirmelerinde bir problem yoktur. Çeşitli bölgelere yapılacak olan bu ameliyat sayesinde istenmeyen yağlardan kurtulmayı sağlar.

Karın germe ameliyatı fiyatları, ameliyat gerçekleştikten sonra neler, öncesinde ve sonrasında nelere dikkat edilir gibi soruları uzmanlara çok rahat bir şekilde sorulabilir. Soru ve düşüncelerin açıklığa kavuşması için yardım alınabilir.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları

Karın germe ameliyatı olmak isteyen kişilerin sıklıklar sormuş oldukları sorular vardır. Bu sorulara daha ayrıntılı bir şekilde cevap alabilmek için uzman kişiye danışılması lazım.

Karın germe ameliyatı fiyatları hakkında da kesin bir fiyat söylemek mümkün değil. Kullanılan ekipmanlar ve ekibin profesyonelliğine bağlı olarak bir fiyat söylenmiş olur.

Yorumlar (0)