Alexa

Madecassol Nasıl Bir Şeydir, Faydaları Nelerdir?

Madecassol Nasıl Bir Şeydir, Faydaları Nelerdir?

Bugün son dönemde çok işe yarayan bir ilaç hakkında bilgi vereceğiz. Bu ilacın ismi madecassol gerçekten kullanan birçok kişide çok güzel faydalar göstermiştir. Memnuniyet oranı yüksek bir ürün olan madecassol krem son zamanlarda daha fazla kullanılmaya başlandı. Hatta halk arasında mucize krem bile denmektedir. Bayer firması tarafından üretilen İspanya menşeli bir üründür. Birçok cilt sorunu için haricen kullanılmaktadır. Beyaz kırmızı kabında 40 gramlık formlar şeklinde eczanelerde satışa sunulmaktadır. Bu mucize lakaplı krem hakkında diğer detayalara bakalım.

Madecassol Krem (Merhem) Nasıl Bir İlaçtır?

Madecassol merhem nedir sorusunun cevabını verelim. Centella asiatica adlı bitkinin işlemden geçirilmesi ile elde edilmiş sivilce(akne),sivilce izleri, leke, uçuk, cilt çatlakları gibi sorunları tedavi eden başarılı bir ilaçtır. İçeriğindeki maddelerden dolayı tüm cilt tipler için kullanımı uygundur. Etken maddesi centella asiaticadır. 1 gram kremin içerisinde 10 mg kadar etken madde bulunmaktadır. Yardımcı maddeleri ise saf su, ıtır yağı,sıvı parafin, lavanta ayağı, propilen glikoldür. İçeriğini incelediğimizde son derece bitkisel bir yapısı vardır. Bu da yan etki ihtimalini çok çok azaltmaktadır.  

Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Madecassol krem ne işe yarar geniş bir kullanım alanı vardır. Bu kullanım alanından dolayı da her evde sürekli bulunması gerekmektedir. İşte kullanım yerleri;

 • Sivilce(akne) sorunun iyileştirilmesinde
 • Sivilce izlerinin tedavisinde
 • Cildi beyazlatmak ve renk eşitliğini sağlamak için
 • Yanık ve yanık tedavisinde
 • Yaraların tedavisinde ve izlerinin giderilmesinde
 • Ciltte oluşan birçok leke sorunun tedavisinde
 • Ameliyat izlerinin azalmasında ve giderilmesinde
 • Kurumaya meyilli ciltlerde nemlendirici olarak
 • Vücut çatlaklarının tedavisinde
 • Çeşitli sebeplerden dolayı oluşan cilt lekelerinin giderilmesinde
 • Sünnet sonucu hasarlı dokunun hızlıca iyileşmesine yardımcı olur
 • Rüzgar,soğuk gibi etkenlerle tahriş olan cildi onarır
 • Dudak çatlamalarını iyileştirir
 • Tırnakları sağlıklı hale getirir ,sertleştirir, görünümünü düzeltir.
 • Ciltte oluşan kırışıklıkları azaltır ve görünümünü düzeltir.
 • Cildi yeniler ve pürüzsüz hale getirir.

İşte yukarıda sayılan noktalarda bu ürün güvenle kullanılabilir. Bu alanlarda önemli sonuçlar elde edeceğinizi söyleyebiliriz.

Kullanım Şekli İle İlgili Bilgiler

Nasıl kullanılacağı ile ilgili bilgilerde verelim. Kullanım şeklini bire bir uyun daha iyi etki ve fayda görürsünüz. İşte kullanımı -İlk önce uygulanacak bölge tem izlenmesi gerekmektedir. Temizledikten sonra da kurulamalısınız. -İnce bir tabaka halinde hafif masaj yaparak cilde uyguluyoruz ve en az 3 saat cildinizde kalıyor, yıkamıyoruz. -Günde iki kere olmak üzere düzenli olarak kullanıyoruz. Her kullanımda nohut büyüklüğünde alın daha fazla kullanırsanız tahrişler ortaya çıkabilir. -Sonuç almak için en az 2 ay düzenli olarak kullanmalısınız. Çok kısa sürelerde etki göremeyebilirsiniz.

Fiyatı Nedir, Nereden Satın Alınır?

Madecassol krem fiyatı 25.94 TL'den eczanelerde satılmaktadır. Eczanenin haricinde başka yerlerden alma şansınız yoktur. Alım yaparken mutlaka son kullanma tarihine bakın ve de paketinin yırtık olmamasına özen gösterin. Reçeteli olarak alındığında da devlet tarafından bedeli karşılanmaktadır. Buradaki bilgiler kizlaramoda.com sitesinden derlenerek hazırlanmıştır, tüm detayları bu adreste bulabilirsiniz.

Yan Etkileri Nedir?

Birçok ilaç gibi bunun da yan etkileri mevcuttur. Bu etkilerin ortaya çıkma durumu son derece azdır ama yine de bilerek tedbirli olmanızda fayda var. -Deride döküntü durumu -Kurdeşen(ürtiker) -Kaşıntı -Ciltte hassasiyet -Ciltte hafif karıncalanma -Kızarıklık

Madecassol Kremin Muadilleri

-Madefix merhem -Hepatubex jel -Regen-D jel -Madegcenta merhem -Madegsole merhem Kaynak: https://kizlaramoda.com/madecassol-krem-hakkinda-neleri-merak-ediyorsaniz-iste-cevaplari/

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2019, 13:45
YORUM EKLE

banner325