banner424

banner425

banner423Meme Büyütme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Günümüzde kadınların en sık tercih ettiği estetik işlemlerinden biri de meme büyütme estetiğidir.

Sağlık 10.03.2021, 23:55
Meme Büyütme Estetiği Hangi Durumlarda Yapılır?

Günümüzde kadınların en sık tercih ettiği estetik işlemlerinden biri de meme büyütme estetiğidir. Küçültme estetiğinin yanı sıra daha dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak isteyen bireylerin tercih ettiği estetik çeşididir. Farklı yöntemler kullanılarak hacimsiz ve sönük kalmış göğüsler daha dolgun ve iri hale getirilir. Kişinin vücut ve meme yapısına göre istenilen büyüklük en iyi şeklide ayarlanır.

Genellikle daha büyük göğüslere sahip olmak isteyen kadınlar için uygulanan bir estetik yöntemidir. Aynı zamanda emzirme ve süt verme gibi durumlardan dolayı hacmini kaybetmiş olan göğüslerde de uygulanabilir. Memenin gelişimi ve yapısı normal boyutlara göre daha küçük kaldığı durumlarda da yapılır. Anatomik yapıya göre her zaman en uygun büyüklükte estetik işlemi uygulanır. Sizler de daha dolgun göğüsler için meme büyütme estetiği yaptırabilirsiniz.

Meme büyütme yöntemleri nelerdir?

Daha dolgun ve hacimli göğüslere sahip olmak her kadının istekleri arasında yer alır. Meme büyütme için pek çok yöntem kullanılabilir. Hem doğal masaj ve teknikler ile hem de estetik yardımı ile büyütme işlemi yapılabilir. Estetik uygulamaları içinde silikon, protez ve implantlar ile büyütme işlemi yapılabilir. Kişinin meme yapısına ve deri yapısına göre en uygun yöntem belirlenerek uygulanabilir. En sık kullanılan yöntemler arasında silikon ve protezler yer alır.

Meme Küçültme Estetiği Nedir?

Büyük göğüsleri küçültmede kullanılan yöntemler arasında meme küçültme estetiği yer alıyor. Sağlık ve estetik bir görünüm açısından pek çok kadının tercih ettiği yöntemdir. Özellikle normal boyutlarına göre daha iyi göğüslere sahip olanlarda ve sarkma problemi olanlarda uygulanır. Başarılı ve sağlıklı bir yöntem olduğundan dolayı gönül rahatlığı ile tercih edilir. Sizler de daha sağlıklı ve normal boyutlu göğüsler için meme küçültme estetiği yaptırabilirsiniz.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

Sarkık ve normalden daha büyük memelere sahip olan bireyler için uygulanan meme küçültme işlemi öncesinde hazırlıkların aksatılmadan ve detaylı bir şekilde yapılması gerekir. İlk olarak plastik estetik bir cerrah tarafından fiziki muayenenin detaylı olarak yapılması gerekir. Her konudan değerlendirilen meme yapısının ardından en uygun yöntem belirlenerek küçültme işleminin yapılması gerekir. Ultrason ve mammografi gibi yöntemlerle de incelenmesi gerekir.

Meme Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Normal yapısından daha büyük olan memelerde yapılan küçültme ameliyatından sonra da dikkat edilmesi gereken pek çok nokta vardır. İşlemden sonra doktorunuzun tüm önerilerine uyarak ilaçlarınızı aksatmadan kullanmanız gerekir. Meme küçültme işleminden sonra istirahat etmeye önem vermeniz gerekir. İşlemden sonra giyilmesi gereken sporcu sütyenini 3 hafta bpyunca çıkarmadan kullanmanız gerekir. Göğüslerinizin daha hızlı toparlanması ve iyileşmesi için dengeli ve sağlıklı beslenmeye de önem vermeniz gerekir.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Göğüslerde sarkma problemi yaşayan kadınlarda meme dikleştirme işlemi uygulanır. Ortalama 2 saat kadar süren işlemde silikon protezler ile dikleştirme yapılabilir. Sarkma durumu ilerlemiş olan hastalarda meme başında kesi oluşturularak cildin alt tarafında toplatılır. Bu sayede daha toplu ve dik göğüsler ortaya çıkar.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Daha dik göğüslere sahip olmak isteyen bireylerde ve sarkma problemi olanlarda meme dikleştirme işlemi uygulanır. 18 yaşını doldurmuş ve fiziki olarak daha güzel göğüslere sahip olmak isteyen her birey rahatlıkla olabilir. Fazla kilo alıp verme, emzirme sonucu hacim kaybeden memelerde ve sarkma sorunu olan tüm kadınlar gönül rahatlığı ile meme dikleştirme ameliyatı olabilir.

Yorumlar (0)