Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik ameliyat arasında meme büyütme estetiği yer alıyor.

Sağlık 08.03.2021, 22:50
Meme Büyütme Yöntemleri Nelerdir?

Kadınların çok fazla rahatsızlık duyduğu ve fiziksel olarak kendilerinde değişim yapmak istemelerinin ardından çözümü; Ankara meme büyütme de buluyor. Bazen fiziğe uygun olmadı bazen ise doğal yaşantılardan dolayı kişide değişimler meydana gelebilir.

Memenin küçük olması ya da ortaya çıkan sarkmalardan dolayı operasyon geçirmeye karar verirler. Bu operasyondan sonra kadınların, eskiye göre daha özgüvenli olduklarını görebiliriz.

Meme Estetiği Nedir?

Meme estetiği olarak bilinen durum aslında; küçük olan göğüslerin ameliyat ile büyütülmesine denir. Birçok kadın bu durumdan rahatsızlık duyar.

Herkes gibi daha iyi göğüslere sahip olmak ister. Bunun için meme estetiği yaparak eski ve daha iyi bir görünüm elde etmiş olur. Meme estetiği dünya çapında çok fazla talep görür. Ankara meme büyütme sayesinde; daha iri ve dolgun göğüslere sahip olabilirsiniz.

Kadınların en fazla tercih ettiği estetik ameliyat arasında meme estetiği yer alıyor. Herhangi bir sağlık sorunu olmayan ve 18 ile 50 yaş aralığında olan kişilere yapılmasında bir sakınca yoktur.

Memelerin küçük oluşu, doğumdan sonra küçülmeler, yaşlanmadan dolayı meydana gelen sarkmaların rahatsızlığını giderebilmek için yapılır.

Estetik ameliyatı olmaya karar vermeden önce, Ankara meme büyütme plastik cerrahi bölümünde muayene olmasında fayda vardır. Meme kanseri ameliyatı olan kişilerin, sonrasında meme estetiği yaptırabilme durumları vardır.

Meme büyütme yöntemleri arasında yağ enjeksiyon yer alır. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için; genel anestezi ya da sedasyon adı altında gerçekleştirilir.

Operasyon yapıldıktan sonra kişi, aynı gün taburcu olabilir. Operasyon sonrası göğüslerde ve yağ alınmış olan bölgelerde, şişlik ve hafif ağrılar oluşur. Oluşan bu ağrılar yaklaşık olarak 15 gün içinde geçmiş olur. Bu işlem sayesinde memede bir beden büyüme sağlanır.

Meme Küçültme Öncesi Hazırlık Detayları Nelerdir?

 Operasyon gerçekleşmeden önce Ankara meme küçültme hakkında sizlere gerekli olan bilgiler verilecek. Meme küçültme operasyonu, kısa zaman dilimi içinde gerçekleşir ve kolay bir işlemdir. Meme küçültme işlemleri gerçekleşmeden önce dikkat edilmesi gereken durumlar vardır.

İşlem öncesinde kişiye tahliller yapılır. Mamografi ya da USD’ye bakılarak, incelemeler yapılır. Tahlil ve incelemeler sonucunda, operasyona uygun olup olmadığına bakılır. Eğer bir sorun yoksa, Ankara meme küçültme, için gün verilir.

Meme Küçültme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Meme operasyonundan öncesi ve sonrası oldukça önemli bir süreçtir. Yapılacak olan yanlış bir durumda, operasyonun olumlu sonuç vermesi mümkün olmayabilir.

Bu yüzden doktorunuzun size söylemiş olduğu talimatlara uymanız ve uygulamanız, sağlığınız için en doğru karar olacak.

Operasyon sürecini atlatıp biraz daha iyi olana kadar ağırlık kaldırmamaya, egzersiz yapmamaya ve kolların çok fazla kullanmaması gerekir. Böylelikle iyileşme durumu daha kısa sürecektir. Ankara meme küçültme, operasyonundan sonra mutlaka kontroller yapılmalıdır.

Ankara Liposuction Nasıl Yapılır?

Kısa süre içinde, Ankara liposuction ile şekil bozukluklarına son verilebilecek. İnce kanül iğneler yardımıyla gerçekleştirilen bu operasyon, yaklaşık olarak 30 ile 60 dakika arasında farklılık göstermekte.

2-3 mm’lik iğneler yardımıyla yapılan bu işlem, herhangi bir acının oluşmasına sebep olmaz. Bu operasyon, lokal anestezi ile gerçekleştirilir.

Ankara Liposuction Kimler Olmalı?

Vücut şeklinde bozukluk olan ve çok ciddi sağlık problemi yaşayan kişilerin rahatlıkla geçirebileceği bir operasyondur.

Bazı bölgelerde meydana gelen yağlanmaların önüne geçilememesi, kilosunu bir türlü koruyamayan kişilerde bu bozukluk ortaya çıkar. Ankara liposuction ile bu bozukluklara son verebilirsiniz.

Ankara Liposuction Fiyatları

Kişinin vücut yapısıyla alakalı olan bu rahatsızlık hakkında kesin olarak bir fiyat vermek doğru olmaz. Ankara liposuction için fiyatlar muayene yapıldıktan sonra belirlenmiş olur.

Bölgelere göre fiyat değişikliği göstereceği için, doktorunuz sizlere bu konuda hakkında bilgi verecektir.

Yorumlar (0)