Alexa

Meme Protezi ile Arzu Ettiğiniz Görünüm

Meme protezinin en çok tercih edilme sebeplerinin başında kadınların daha dik, sıkı ve hastanın kendisini iyi hissetmesine yarayan göğüslere sahip olma isteğidir.

Meme Protezi ile Arzu Ettiğiniz Görünüm

Op.Dr. Onurkan İdacı Günümüzde estetik cerrahi müdahalelerinde en çok tercih edilen uygulamalardan biri de ankara meme büyütme işlemidir. Merkezimizde uzman kadro sayesinde estetik uygulamalarınız en son teknoloji kullanılarak yapılmaktadır. Meme büyütme ameliyatında kullandığımız en son teknolojinin silikon protezler olduğunu söyleyebiliriz. Meme protezi en çok tercih edilme sebeplerinin başında kadınların daha dik, sıkı ve hastanın kendisini iyi hissetmesine yarayan göğüslere sahip olma isteğidir. Bu işlemi yaptırmak isteyen kişiler öncelikle merkezimizde uzman doktorumuz tarafından muayene edilir. Burada protez takılırken dikkat edilmesi gereken bazı detaylar bulunmaktadır. Merkezimizde doktorumuz hastayı muayene ederken proteze karar verme aşamasında öncelikle ameliyatın tüm süreçlerinden bahsetmektedir. Muayene sonrası protezlerin şekil ve büyüklüğüne hasta ile beraber karar vermektedir. Doktorun muayene sırasında dikkat ettiği detaylar; hasta omuzlarının genişliği, göğüs kafesi yapısı, hastanın göğüslerinin büyüklüğü veya küçüklüğüdür. Tüm bu detaylar göz önüne alındıktan sonra Hasta doktor ile beraber protezin şekil ve büyüklüğüne karar verir.

Bilinmesi Gerekenler

Protez yerleştirilirken iki noktadan işlem yapılabilir. Meme başı protez yerleştirmek için yeterli büyüklüğe sahipse işlem buradan yapılabilir. Protezin bir diğer yerleştirme noktası koltuk altıdır. Doktorumuz protez yerini belirledikten sonra yarım ay şeklinde kesiden sonra protezi yerleştirir. Bu işlem sonrası hastanın göğüs bölgesinde hafif kızarıklar ve şişkinlikler olabilir. Kızaran bölge ve şişkinlikler birkaç hafta içerisinde belli olmayacak şekilde kaybolacaktır. Fakat tamamı ile hastanın iyileşmesi 6 aya kadar sürmektedir. Burada uzman doktorumuzun söylediği tüm noktalara ve muayenelere gelmeniz hızlı bir şekilde iyileşmeniz açısından önem arz eder. Bazı hastalarda ciltte kabarma veya tahriş görülmektedir. Burada hemen merkezimizi başvurarak doktorunuzun önerdiği tavsiyeleri yerine getirmeniz sizin kısa sürede iyileşmenizi sağlayacaktır.

YORUM EKLE