banner434

MHP'li Depboylu, Lösev Sorunlarını Yerinde İnceledi

Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu, LÖSANTE hastanesinin, uzun süre medyaya da konu olan bazı sorunları olduğunu ve bu sorunların acilen çözüm beklediğini belirtti.

Sağlık 20.08.2018, 19:58 20.08.2018, 20:41
MHP'li Depboylu, Lösev Sorunlarını Yerinde İnceledi

LÖSEV Vakfına bağlı LÖSANTE Hastanesini ziyaret eden Deniz Depboylu, LÖSANTE hastanesinin, sorunları olduğunu ve çözüm beklediğini belirterek madde madde saydı.

“İnsanlık ölmesin, İnsanlar da ölmesin” ülküsü ile yola çıktıklarını belirten Depboylu, "bunun için “Bir tuğla da siz koyar mısınız?” diye sordular. Milyonlarca kişi LÖSEV’e inandı ve güvendi. Aziz Milletimizin desteğiyle LÖSANTE Hastanesinin temelleri atıldı ve nihayetinde hizmete açıldı." ifadelerini kullandı.

LÖSEV sorunları için Yönetim Kurulundan bilgi aldığını kaydeden Deniz Depboylu; "Şahsım da, Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyefendinin talimatıyla; LÖSEV Vakfına bağlı LÖSANTE Hastanesini ziyaret ettim. Şimdiye kadar yapılanlar ve acilen yapılması gerekenler hakkında, başta LÖSEV Yönetim Kurulu olmak üzere yetkililerden bilgi aldım. Buna göre Lösemiye veya kansere yakalanmış çocuklarımıza tamamen ücretsiz tedavi hizmeti veren hastanede, söz konusu hastalıkların pençesine düşmüş çocuklar için her şey düşünülmüş." dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Aile, Kadın ve Engellilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Deniz Depboylu,Hasta çocukların psikolojisi de düşünülerek düzenlenen poliklinikler, tedavi sürecini çocuklar için adeta bir oyun haline de dönüştürdüğünü, şimdiye kadar da çok sayıda çocuğun uygulanan tedaviler sonucunda, yakalandığı hastalığı yenmeyi başardıklarını, hayatına kaldığı yerden devam ettiklerini, Onların her biri şimdi Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek sağlıklı bireyler olduğununu söyleyerek; "Ancak LÖSANTE hastanesinin, uzun süre medyaya da konu olan bazı sorunları var ve aşağıda belirtilen bu sorunlar acilen çözüm bekliyor." şeklinde konuştu.

İşte LÖSANTE Hastanesinin Sorunları:

1) 400 Yataklı olarak inşa edilen LÖSANTE hastanesine, sadece 75 yatak için ruhsat verilmiş. LÖSEV gönüllüleri, kalan 325 yatak için de gerekli ruhsatın verilmesi.

2) Hasta çocuklarımızın tedavileri için gerekli branş doktorlarının kadrolarının verilmesi.

3) Çalıştırma ruhsatı olmadığı için, hastanede kurulu dünyanın en gelişmiş kanser tedavi cihazına, söz konusu ruhsatın verilerek atıl durumdan çıkarılması.

4) Yine hastanede kurulu olup, çalışma ruhsatı olmadığı için atıl durumda bekletilen koroner anjiyografi cihazı için de çalışma ruhsatı verilmesi.

Depboylu açıklamasını şöyle noktaladı:

Milliyetçi Hareket Partisi olarak devreye girip, bir tuğla da biz koymuş olacağız. Konuyla ilgili Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca ile irtibat kuracağımızı mübarek kurban bayramı öncesinde duyuruyoruz.

Ülkemizin geleceği sevgili çocuklarımız şifa bulsun, güzel bir geleceğe umutla baksın, yüzleri hep gülsün…

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)