banner434

Mutluluk Çubuğu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Tıbbi olarak penil protezi adıyla bilinen bu yöntem çoğunlukla belli bir yaştan sonra sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde kullanılır.

Sağlık 28.04.2022, 18:10
Mutluluk Çubuğu Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Mutluluk çubuğu, ilişki sırasında ereksiyon sorunu yaşayan pek çok hastanın tedavisinde yapay yöntemlerle ereksiyon halini sağlamak için kullanılan ve sağlıklı sonuç elde edilen bir çeşit tedavi aracı ve yöntemidir. Tıbbi olarak penil protezi adıyla bilinen bu yöntem çoğunlukla belli bir yaştan sonra sertleşme sorunu yaşayan erkeklerde kullanılır, cerrahi müdahale ile gerçekleştirilen bir çeşit tedavi yöntemidir.

Sorunu yaşayan bireyde, bu cerrahi müdahale aşamasına gelmeden önce pek çok tedavi yöntemi uygulanır. Bireyler, bu sorununu gidermek adına ereksiyon hapları, vakum cihazları, enjeksiyon tedavisi gibi pek çok aşamadan geçer. Bu tedaviler sonucunda olumlu bir netice alınamaması hali, cerrahi müdahaleyi gerektirir. Bu sorunu gidermek adına en son tercih edilen müdahale yöntemi olarak cerrahi yöntem uygulanır. Penil protez kalıcı ve olumlu bir sonuç elde edilecek bir yöntemdir.

Penil Protezler Hangi Yaştan İtibaren Uygulanır?

Yaşa ve ülkelere göre görülme sıklığı değişkenlik gösteren bu sağlık problemi, tüm erkekler üzerinden bir değerlendirmeyle bakıldığında, ülkemizde görülme oranı %30 - %33 civarındadır. 40 – 49 yaş arası erkeklerde %17 oranında görülme sıklığı yaşanırken, 50 – 59 yaş arası erkekler arasında bu oran %35 civarında seyretmektedir. Daha fazla görülme oranı ise %68 oranıyla 60 – 69 yaş aralığında seyretmektedir. 70 yaş üzeri erkeklerde ise %80 oranında bu problem yaşanmaktadır.

Bu sorun sadece ileri yaş erkeklerde görülmeyebilir. Daha genç erkeklerde de yaşanabilen bir problem olsa da genç yaş grubunda görülen bu rahatsızlığın altında yatan sebepler, genellikle psikolojik tabanlı sebepler olarak saptanmaktadır.

Penil Protez Operasyonu Süresi ve Sonuçları

Penil protezler ileri yaşlarda görülme sıklığıyla beraber, 18 yaşından itibaren her erkeğe uygulanabilen bir tedavi yöntemidir. 45 ila 2 saat aralığında gerçekleştirilen bu operasyon sonunda hasta gerekli tedaviye çoğunlukla olumlu yanıt verir.

40 yaş üzeri erkeklerde sıklıkla yaşanabilen bir sorun olan ereksiyon problemi, tedavisi mümkün olan bir problemdir. Ereksiyon probleminde en son aşama olan penil protezler, penis içerisine yerleştirerek, yapay bir ereksiyon sağlanır. Bu yöntemle penis içerisine bir çeşit implant yerleştirilmektedir.

Mutluluk Çubuğu Çeşitleri Nelerdir?

Mutluluk çubuğu olarak da bilinen penil protezler, problem yaşayan bireyde var olan soruna göre farklı modelleri seçilerek uygulanır. İki farklı modeli bulunan protez, şişirilebilen yani balonlu penis protezi ve bükülebilen yani balonsuz penis protezi olarak tercih edilir.

Şişirilebilen(balon protez) iki parçalı ve üç parçalı olmak üzere iki tiptir. Şişirilebilen bu protezde iki parçalı olan tipte, penis içerisine yerleştirilen silindir ile beraber bir pompa yer alırken, üç parçalı protezde bu pompalara ek olarak bir de balonu şişirebilmesi için sıvı depolayan ve rezervuar olarak adlandırılan bir parça daha konulmaktadır.

Tek parçalı penil protez olarak bilinen bükülebilen yani balonsuz protezde ise sadece penis içerisine bir silindir yerleştirilir. Bu protezlerin antibiyotik kaplı ve antibiyotikli solüsyonlarda bekletilmiş olan farklı formları vardır.

Bu tedavi yöntemi ile sağlıklı bir sonuç elde edileceğinden, yapılması gereken en ideal yöntem bir uzmanla görüşmek ve tedavi sürecine dâhil olmaktır. Daha detaylı bilgi almak için mutlulukcubugunedir.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0)