Nano gümüş, salgın ve anti bakteriyel mikroorganizmalar

Gümüşün anti-bakteriyel özelliği yüzyıllardır bilinmektedir. Nano Gümüş de tam olarak bu özellikten yola çıkılarak geliştirilmiş bir temizleme ve arınma yoludur.

Sağlık 28.01.2020, 14:17
Nano gümüş, salgın ve anti bakteriyel mikroorganizmalar

Solunum yolu ile bulaşan özellikle öksürük ateş ve benzeri hastalıklarla kendisini gösteren hastalıklar bilinmektedir. Bu hastalıkların benzer özellikler ile ortaya çıkması kişilerin savunma mekanizmasını arttırması gerektiğinin de göstergesi olarak kabul edilmektedir.

Fakat bazı bakterilerin gözle görülemeyecek kadar küçük olması hatta mikro boyutlarda olabileceğini varsayacak olursak çözümü de tamda bu özelliklere göre aramalıyız. Bu bağlamda virüse doğrudan etki edebilecek onun kadar küçük ve etkili maddeler arayışı da kendiliğinden gelecektir.

Gümüşün anti-bakteriyel özelliği yüzyıllardır bilinmektedir. Nano Gümüş de tam olarak bu özellikten yola çıkılarak geliştirilmiş bir temizleme ve arınma yoludur. Gümüş ile temas eden virüs ve mantarların doğrudan kendi kendilerini imha ettiği de bilinmektedir.

Anti bakteriyel özelliği ile de öne çıkacağı için yemek taşınan materyaller yüzyıllardır gümüşten imal edilmektedir. Nano Gümüş içerisinde ki etken maddelerle virüslerle Salgın olabilecek kadar önemli bakterileri asla barındırmaz. Bu yüzdende kimyasal antibiyotiklerden daha çok içeriğe sahip olduğu bilinir.

Sterilazasyonu da diğer etkenlerden daha kolay temizlenebilmesi özelliği ile sağlık yemek ve tekstil gibi alanlarda tercih ediliyor olmasının sebebi de insan, hayvan ve bitkiler üzerinde yapılan hiçbir testte en küçük bir zararının görülmemiş olmasıdır.

Salgın hastalıkların yayabilecekleri tüm hasar karşı insan sağlığı başta olmak üzere yaşayan tüm canlıların korunması için arınmanın da önemini çok iyi kavramak gerekir. Ellerinizi yıkamanın ne kadar önemli olduğunu asla unutmamak gereklidir. Çünkü mikroplar özellikle önce ellerimizle başlayıp daha sonra solunum yolu ile vücudumuzda yayılmaya çok daha ağır hastalıklara yol açabilir.

Bunun için en dikkatli şekilde bireylerin önce kendilerini daha sonra çevrelerindeki her şeyi dezenfekte ederek yaşamaları bir şart olarak bilinmelidir. Korunmalı ve korumayı da öğrenen insanların diğer canlılar içinde daha özenli davranmaları koşulsuz kabul edilmelidir.

Diğer canlıların metabolizmasını güçlendirmeye çalışırken hekim desteği de muhakkak alınmalıdır. İnsan sağlığını tehtid eden hastalıklar unutulmamalıdır ki hayvanları da tehtid edecektir. Besinleri temizlendiğine emin olmadan asla tüketmemeli ve kesinlikle mevsiminde olmayan ilaçlı sebze ve meyveleri barındırmamalısınız. Doktor tavsiyesi ile kullanacağınız ilaçlar dışında ilaç kullanmamanız da lehinize olacaktır.

Yorumlar (1)
Gunfer ceylan 10 ay önce
Inaniyorum