Alexa

Omuz ağrısı neden olur?

Omuz ağrısı neden olur?

Omuz ağrısı; omuz bölgesinde bulunan yumuşak dokuların, bağların ve kasların sıkışması, tutulması ya da zarar görmesi gibi durumlarda meydana gelmektedir. Bu tarz ağrıların hafiflemesi ve azalması için https://orjinalburlumbusotu.com/ sitesini ziyaret ederek bitkisel yöntemler hakkında bilgi alabilirsiniz.

Omuz ağrısının sebepleri nelerdir?

Omuz bölgesinde oluşan ağrıların birçok nedeni olabilir. Bu bölgede bağ dokular, kaslar ve tendomlar bulunmaktadır. Bu nedenle ağrı genel olarak boyun ve kol bölgesine doğru yayılarak artmaktadır. Hareketsizlik, uzun süreli laptop, telefon gibi aletlerin kullanımı omuz bölgesinde ağrı oluşmasına neden olmaktadır. Bu bölgedeki ağrının nedeni bazı zamanlarda kol veya boyun bölgesinde meydana gelen bir sakatlık olabilir. Eklem ya da tendomda iltihaplanma problemleri eklem ağrılarının oluşumunun en yaygın nedeni olarak gösterilmektedir. Kireçlenme ve brusit gibi durumlar ağrıya neden olabilmektedir. Tendom kopması ya da kireçlenmesi durumları nedeniyle oluşabilir. Omuz istikrarsızlığı, çıkıklık, omuz ayrılması, sinir sıkışması, boyun fıtığı, romatizmal hastalıklar, kalp ve damar hastalıkları, omuz bölgesinde bir tümör oluşumu ve kas sinirlerin hasar görmesi gibi durumlar ağrıya neden olabilmektedir.

Omuz ağrısına ne iyi gelir?

Ağrının oluşum nedenine göre birtakım tedavi yöntemleri uygulanabilmektedir. Bitkisel çözümler ağrıların giderilmesi konusunda oldukça etkili olmaktadır. Ayrıca evde uygulanan birtakım doğal yöntemler de ağrıları hafifletmektedir. Bu yöntemler arasında buz tedavisi uygulaması bulunmaktadır. Buz tedavisi kasların rahatlamasına yardımcı olur ve aynı zamanda omuzda yaralanma gibi durumlarda da etkili olmaktadır. Buz havluya sarılarak ağrıyan bölgenin üzerine uygulanabilir. Bu yöntemin yanı sıra birtakım egzersizler de ağrıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Omzun aşağı yukarı oynatılması ve saat yönünün tersine doğru hareket ettirilmesi eklemlerin rahatlamasına destek olmaktadır. Fakat bazı durumlarda omuzları bu şekilde hareket ettirmek zorlayıcı ve ağrı verici olabilir. Bu tarz durumlarda hafif hareketler yapmak gerebilir. Unutmayın ki hareketsiz kalmak omuzların daha çok zarar görmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle gün içerisinde ufak ve hafif egzersizler yapılmalıdır. Ağrıların geçmesi için masaj yapmak da bir başka yöntemdir. Masaj sırasında eklemleri rahatlatacak birtakım ağrı kesini kremler ve yağlar kullanılabilir.

Omuz ağrısına iyi gelen bitkisel çözümler

Omuz bölgesi kol ve boyun arasında kalan ve ağrıdığında kişiye oldukça rahatsızlık veren bir bölgedir. Bu bölgede görülen ağrıların hafiflemesi ve giderilmesi için birtakım bitkisel önerile bulunmaktadır. Zerdeçal bu bitkisel yöntemler arasında yer almaktadır. Bu bitkinin içerisinde bulunan kükümin isimli madde ağrıların hafiflemesine ve iltihap gibi durumların iyileştirilmesine yardımcı olmaktadır. Zerdeçalla uygulanan birçok yöntem bulunmaktadır. Her biri ağrıların hafiflemesinde etkili olmaktadır. Lavanta yağı da aynı şekilde omuzdaki ağrıların hafiflemesine yardımcı olmaktadır. Bu yağ yorulmuş kasların gevşemesi ve ağrıların hafiflemesi için oldukça etkilidir. Zeytinyağı ile karıştırılarak da kullanılabilmektedir. Bu yağ ile ağrıyan bölgeye masaj yapmanız eklemlerde rahatlamaya sağlayacaktır.

Omuz ağrısı nasıl geçer?

Omuz ağrısının hafiflemesi ve azalması için birçok yöntem bulunmaktadır. Bitkisel yöntemler bu konuda oldukça etkilidir. Aynı zamanda evde uygulayabileceğini sıcak ve soğuk kompresler de ağrıların azalmasına destek olmaktadır. Sıcak su buradaki damarların gevşemesine ve kan akışının hızlanmasına bağlı olarak ağrıların hafiflemesine yardımcı olur. Soğuk su da aynı şekilde kan akışında hızlanma meydan a getirir. Evde uygulayabileceğiniz masajlar ağrıları hafifletirken, zencefil ve elma sirkesi gibi doğal yöntemleri de kolayca uygulayarak ağrıların azalmasını sağlayabilirsiniz. Burlumbuş otu ağrıların hafiflemesini sağlayan en etkili bitki olarak bilinmektedir. Ağrıları azaltan burlumbuş otu fiyatı oldukça uygundur ve kullanımı da çok basittir. Kısa süre içerisinde etki göstererek vücudu rahatlatmaktadır.

YORUM EKLE

banner325