Online Terapi Yöntemleri Tercih Edilmeli Mi?

Sağlık 31.01.2023, 12:44
Online Terapi Yöntemleri Tercih Edilmeli Mi?

Online terapi yöntemleri, son yıllarda tercih edilmeli mi yoksa yüz yüze terapiler kadar etkili değil mi gibi soruları akla getirmeye başlamıştır. Birçok kişi için yeni bir uygulama olması ve insanların temas etmeden uzaktan görüşme sağlaması ile uygulanan bu yöntemlerde doğal olarak insanlar rahat edip etmeyeceğini merak etmektedir. Bu noktada da acaba online değil yüz yüze terapi uygulamalarına mı yönelsem gibi sorularla uğraşmaktadır. Online terapiler konusunda kafası karışık olan kişiler için bu yöntemin artıları ve eksileri neler birlikte inceleyelim.

Online Terapiler Hakkında

Online terapiler sağlamış olduğu birçok avantaj nedeniyle genel olarak son yıllarda daha fazla tercih edilmeye başlamıştır. Bu kadar avantajın yanında hiç mi negatif veya da dezavantaj olarak kabul edilebilecek durum yok diyebilirsiniz. Böyle bir durumu merak etmeniz de aslında son derece normaldir. Online terapi mi yoksa yüz yüze terapi mi merak edenler için bu iki yöntemin farklarından ve avantajların bahsetmek istiyoruz. Buna göre:

  • Öncelikle online terapilerin en önemli avantajı, bu terapilere katılmak istediğinizde fiziksel olarak bir yerde bulunmak zorunda olmamanızdır. Yüz yüze terapilerde psikoloğunuzla görüşmek istediğinizde her seans için ofisine gitmek zorunda kalmak yorucu olabilir.
  • Fiziksel olarak bulunma zorunluluğu olmaması aynı zamanda online terapilerde istediğiniz şehirde görev alan psikoloğu seçme fırsatı da verecektir. Yüz yüze terapilerde bu son derece zordur.
  • Yüz yüze terapilerin online terapilere oranla daha avantajlı olduğu konu ise bağlantı sorunu olmamasıdır. Online terapilerde internet üzerinden bağlantı kurulduğu için bazen bağlantı sorunları ortaya çıkabilmektedir.
  • Bazı insanlar online terapilerde bazı insanlar ise yüz yüze terapilerde kendini daha rahat hissetmektedir. Bunun kıyaslamasını yapabilecek olan da doğal olarak sizlersinizdir.

Online Psikolog Bulmak İçin Yapılması Gerekenler

Online psikolog desteğinin sizler için daha uygun olduğuna karar verdiğinizde, yapmanız gereken iyi bir online psikolog veya psikiyatr bulmaktır. Online olarak hizmet veren psikologlar arasından sizlere en uygun olanı bulmanız gerekir. Bu noktada özellikle alanında uzman kişileri bulmanız ve sizlere yardım etmelerini sağlamanız gerekir. Ne kadar iyi bir psikologdan destek alırsanız o kadar çok yarar elde edebilirsiniz. Sizlere sağlanacak son derece önemli ve etkili terapi desteğinden bu şekilde yararlanabilirsiniz.

Online Terapi Merkezleri

Online terapi desteği almak istediğinizde, terapi destek merkezleri ile görüşmeniz gerekir. Sizlere sağlanacak olan destekle birlikte burada görev alan uzmanlarla çalışabilirsiniz. Tercih edilen terapi merkezi ve terapistler son derece önemlidir. Ne kadar iyi bir terapist bulursanız, o kadar yararlı olacaktır. Online terapi merkezi sizlere bu alanda yardımcı olabilecek ve en iyi desteği sunacak son derece önemli bir platformdur. Bu platforma ilişkin olarak merak ettiğiniz tüm detaylar ve seans bilgisi için onlineterapimerkezi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)