Alexa

Organ Bağışı Çağrısı

Organ Bağışı Haftası dolayısıyla “Şans Ver” isimli bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Medical Park, bağış ve nakil süreçleriyle ilgili bilgi paylaşımlarıyla farkındalık çalışmalarına imza atacak.

Organ Bağışı Çağrısı

3-9 Kasım Organ Bağışı Haftası dolayısıyla Şans Verisimli bir sosyal sorumluluk projesi başlatan Medical Park Hastaneleri stant kurularak yıl sonuna kadar organ bağışı toplayacak.

Proje kapsamında Türkiye’de 28 bini aşkın kişinin organ yetmezliği nedeniyle zor koşullarda hayatını sürdürdüğü ve yaşama tutunmak için mücadele verdiğine dikkat çekiliyor. Her yıl binlerce yeni ismin organ bekleme listesine eklenmesine karşın ülkemizdeki organ bağışı ortalamasında istenenin çok altında olmasından hareketle projeyi hayata geçiren Medical Park, organ bağışı sayısının artması için çalışacak. 

 MEDICAL PARK SAMSUN HASTANESİ DE BAĞIŞ ÇAĞRISINDA BULUNUYOR

Şehrinin önde gelen sağlık kurumları arasında yer alan VM Medical Park Samsun Hastanesi de Şans Ver Kampanyası’nda önemli rol üstlenecek. Hastane, grubun organ bağışına yönelik çağrısını Samsun’da duyurarak, birçok farkındalık çalışmasına imza atacak. Ayrıca hastane yıl sonuna kadar giriş lobilerinde kuracağı stantlar aracılığıyla organ bağışı toplayacak. Stant tarihlerinin bilgisine www.sansver.org sayfasından ulaşılabilir.

BAĞIŞ İÇİN 5 DAKİKA AYIRMAK YETERLİ

Organ bağışında bulunmak için sağlık ocaklarına, il/ilçe sağlık müdürlüklerine, bu konuda yetkilendirilmiş devlet ve özel hastanelerin organ bağışı ünitelerine başvurulabiliyor. İki tanık huzurunda imzalanan kısa bir form sonrasında, bağışçıya ''Doku ve Organ Bağış Belgesi'' veriliyor. 
 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2019, 14:47
YORUM EKLE

banner325