Ozon Tedavisiyle Koronavirüsten Korunmak

Dünya genelinde hızla yayılan koronavirüs (Covid-19), son verilere göre 86 bin 983 kişiye bulaştı. Virüs için henüz uygulanabilen bir aşı yok ancak gerekli tedbirleri aldığını zaman korunabilmek mümkün. Dr. Ezgi Karavelioğlu, ozon tedavisiyle bağışıklık sistemini güçlendirerek koronavisürüne karşı koruma sağlanabileceğini aktardı.

Sağlık 06.03.2020, 13:20
Ozon Tedavisiyle Koronavirüsten Korunmak

Dr. Ezgi Karavelioğlu, ozon tedavisiyle bağışıklık sistemini güçlendirerek koronavisürüne karşı koruma sağlanabileceğini aktardı.Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyada korkuyla takip edilen, solunum yoluyla bulaşan hızla yayılan koronavirüs, özellikle bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde hızla yayıldığına dikkat çeken Karavelioğlu, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından hazırlanan, yeni tip koronavirüs broşüründe de hastalıktan korunma yolları arasında bağışıklık sistemini güçlendirmek, dengeli ve sağlıklı beslenmek ilk sıralarda yer aldığını belirtti.

Ozon tedavisi nedir?

Ozon tedavisi, bağışıklık sistemini güçlendirmesinin yanı sıra, kronik yorgunluk sendromu, romatizmal hastalık ve fibromiyalji, dolaşım bozukluk giderilmesi, bakteriyel, virüs, mantar enfeksiyonları tedavisi antimikrobiyeldir, bel ve boyun fıtıklarında ağrının azaltılması, astım ve alerjiler, zayıflama ve haşimato, diyabet ve insülin direncinin azaltılması, depresyon, kas hastalıkları ve eklem ağrıları gibi hastalıkların da tedavisinde kullanılıyor.

150 YILDIR KULLANILIYOR

Avrupa, Amerika, Rusya ve pek çok ülkede hastalıkların tedavisinde kullanılan Ozon tedavisi, bağışıklık sisteminin dengede çalışması, metabolizmanın hızlanmasında çok önemli bir tedavi yöntemidir. Dr. Ezgi Karavelioğlu konuyla alakalı ozon tedavisinin aşamalarını şöyle kaydetti: “Ozon üç tane oksijen molekülünün bir araya gelmesiyle oluşan O3 olarak bilinen bir gazdır. Atmosferin üst tabakasında oluşan renksiz, keskin kokulu ve doğal olan bu gaz, hastalıkların tedavisinde 150 yıldan fazla zamandır yaygın bir şekilde kullanılıyor. Ozon tedavinin etkileri bilimsel olarak yüzlerce çalışmayla kanıtlanmıştır.” dedi.

Dr. Karavelioğlu, “Ozona ait steril vakumlu cam şişeye kişinin 100-150cc kanı alınıp kapalı sistem içinde el değmeden ozonlanıp aynı damardan geri verilmesiyle yapılan bir tedavi olan Ozon tedavisinde uygulanan işlem 15 dakika sürüyor. Haftada 1 veya 2 kez toplamda 10 seans uygulanabiliyor. Bu işlemle kan ve dokularımız daha iyi oksijenleniyor, daha enerjik, görünmemizi sağlıyor.” diyor. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)