Alexa

Profesyonel Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Profesyonel Cilt Gençleştirme Uygulamaları

Özellikle yaşa bağlı etkenlerden dolayı ciltte çeşitli lekelenmeler, sarmalar ve buruşukluklar meydana gelmektedir. Bu durumda çevre ve genetik faktörlerin büyük rolü olsa da en önemli etmen yaşlanma olarak kabul edilir. Yaşlanmaya bağlı olarak ortaya çıkan cilt problemleri için uzmanlar, profesyonel uygulamalar geliştirmekte ve her geçen gün bunlara bir yenisini eklemektedir. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte her uygulama kalıcı etkileriyle birlikte kendini göstermektedir. Uzm. Dr. Hande Ulusal cilt gençleştirme uygulamaları hakkında hastaları bilgilendiriyor. Özellikle cildinizin özelliğine uygun uygulamanın seçilmesi konusunda da uyarıda bulunuyor. Peki, cildi gençleştirmek ve güzelleştirmek adına en avantajlı uygulamalar nelerdir? Bu uygulamaların ne gibi faydaları vardır? Uzm. Dr. Hande Ulusal ışığında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

 İple Yüz Germe Yöntemi

Eskiden yüz ve boyun bölgesinde oluşan kırışıklıkları ameliyatla çözüme kavuşturmak mümkündü. Ancak ilerleyen teknoloji çağında operasyonların yerini alternatif ve profesyonel uygulamalar aldı. İple yüz germe yöntemi de bunlar bir tanesidir. Bu yöntemin en önemli avantajı bıçak altı bir operasyon olmadığı için riskinin oldukça az olmasıdır. Bu yöntemin tıp dilindeki adı D Lift olarak bilinmektedir. Yöntem aslında adından da anlaşıldığı gibi iple gerçekleştirilmekte olan bir uygulamadır. Vücut yaralarının kısa sürede kaynamasını sağlayan yüksek kolejon içeren ameliyat ipleri kullanılmaktadır. Bu ipler deri altına yerleştirilerek deride oluşan sarkmalar tamir edilmektedir. Bu tedavi sırasında en önemli konu doktor muayenesidir. Çünkü cildinizin uygulanacak olan cilt gençleştirme yöntemine uygunluğu oldukça büyük önem taşımaktadır. Uygulama ortalama 20 dakika sürmekte ve iki hafta içinde yüzde belirgin olarak etkilerini göstermektedir. Peki iple yüz germe ne kadar kalıcı? Doğru uygulandığı ve operasyondan sonra belli hususlara dikkat edildiği taktirde uzun yıllar etkisini gösterecek bir uygulama olduğunu söylemek mümkündür.

 Mezoterapi Tedavisi İle Cilt Gençleştirme

Operasyonsuz cilt gençleştirme yöntemlerinden biri olan mezoterapi yöntemi, enjeksiyonla deri altına ilaç uygulamasına dayanmaktadır. Enjeksiyon içinde kullanılan maddenin dozuna uygun niteliklerde kullanılması ise olası yan etkilerin önüne geçmektedir. Bir diğer adıyla mezolift olarak bilinen uygulama cilt kırışıklığına fayda sağlarken hücrelerin yenilenmesinde büyük etkiye sahiptir. Son yıllarda oldukça fazla tercih edilen mezoterapi tedavisi ataköy ve çevresinde bulunan uzman doktorlardan destek alınarak uygulanabilir. Tedaviye hemen başlayarak kısa sürede cildinizi yenileyebilir, kırışıklıklardan kurtulabilirsiniz.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2018, 16:22
YORUM EKLE

banner325