Saç Ekimi İlgili Her Şey

Sağlık 02.03.2020, 22:59
Saç Ekimi İlgili Her Şey

Saçların dökülmesi ile beraber birçok kişi de psikolojik olarak rahatsızlık yaşanabilir. Bu sorunun giderilmesinde etkili olan saç ekim işlemi dökülmenin azalmaya başladığı zaman yaptırılabilir. Saç ekimi yöntemi herkese yapılabilmektedir. Özellikle erkek tipi olarak ifade edilen saç dökülmelerini yaşayan kişiler genetik bozukluğa bağlı olarak erkeklik hormonuna da bağlı olarak görülebilmektedir. Saç ekim işlemi için en uygun yaş kriteri dökülmenin yavaşlamaya başladığı 39 yaş ve sonrasıdır. Bu döneme kadar hızla ilerleyen dökülme bu baş sonrasında yavaşlar. Bu sebep ile özellikle bu dönem saç ekim için daha uygun olur.

Saç Ekim İşlemi Ne Kadar Sürer?

Saç ekim işlemi için tercih edilecek olan tekniğe ve uygulama alanına göre üç saat ile beş saat arasında sürmektedir. Lokal anestezi ile gerçekleştirilmekte olan saç ekimi işleminde herhangi bir acı hissetmezsiniz. Aynı zamanda saç ekim uygulamasının da henüz bir yan etkisine rastlanmamıştır. 3 ay içerisinde yenilenme gözlemlenmekte olup 6 ay ve 9 ay arasında saçların yüzde doksanına kavuşulmuş olur.

Saç Ekim İşleminin Fiyatı Nedir?

Saç ekim işlemlerinde uygulanacak olan yöntemler ve uygulanacak olan kıl sayıları farklılık göstermektedir. Bu farklılık ise saç ekim işleminde fiyat belirlemesinde de önemli bir kriteri oluşturur. Bu sebep ile saç ekim işlemi ile ilgili olarak ne bir fiyat vermek doğru değildir. Farklı işlemler ve tedaviler uygulandığından dolayı her firma farklı fiyatlandırma verecektir. Aynı zamanda kullanılan malzemelerin sıklığı ve kalitesi de fiyatları belirlemede yardımcı olur. İyi bir görüntü için mutlaka araştırma yapılmalı aynı zamanda güvenilir kaynaklardan bilgi alınmalıdır. Yapılan araştırmalar aynı zamanda kaliteli sonuç için çok önemlidir.

Saç Ekimini Kime Yaptırmalıyım?

Saç ekim işleminde konusunda uzman ve deneyimli olan kişilerden destek alınması son derece önemlidir. Uygulanacak olan yöntemler ile ilgili olarak uzman olan bir yerden yardım almak sonucunda istenen şekilde olmasına etki eder. Saç ekimi işleminde istenen sonuçlara ulaşım sağlayarak başarılı sonuçlara imza atmak için ise sizde https://www.doctorzenclinic.com/tr/sac-ekimi/ adresinden yararlanarak konu hakkında bilgide alabilirsiniz.

Yorumlar (0)
27°
açık