Safir Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Özellikle erkeklerin tercih ettiği safir saç ekimi tekniği, en doğal saç görünümünün ortaya çıkmasında yardımcı olan bir tekniktir.

Sağlık 08.03.2021, 10:05
Safir Saç Ekimi Yöntemi Nedir?

Günümüzün en sık tercih edilen saç ekimi yöntemleri arasında safir saç ekimi yöntemi yer alıyor. Bu yöntemde saç derisine kanallar açılarak ekim işlemi yapılır. Doğada yer alan safir elementinden elde edilen bıçaklar ile saç ekimi yapılır. Cilt altı daha az hasar gördüğünden dolayı daha sık tercih edilir.

Safir Saç Ekimi

Safir elementi kullanılarak elde edilen bıçaklar sayesinde deri altında kanallar açılarak saç ekimi işlemi yapılır. Safir tekniği daha sık kanalların açılabildiği bir tekniktir. İşlemden sonra iyileşme süreci daha hızlı ilerler. Acı ve ağrı hissetme problemi olmadan işlem devam eder. Sizler de gönül rahatlığı ile safir yöntemini tercih edebilirsiniz.

Safir Saç Ekimi Nedir?

Özellikle erkeklerin tercih ettiği safir saç ekimi tekniği, en doğal saç görünümünün ortaya çıkmasında yardımcı olan bir tekniktir. Diğer yöntemlere oranla daha uygun fiyatlarda olduğu gibi işlem süresi de daha kısadır.

Kanallar en küçük şekilde açılabildiğinden dolayı kapanması da daha kolaydır. Safir uçlu cihaz saç derisine herhangi bir zarar vermez.

Safir Saç Ekimi Avantajları Nelerdir?

Safir tekniği kullanılarak yapılan saç ekim işleminde en büyük avantaj ağrının olmamasıdır. Safir tekniğinde enfeksiyon görülme olasılığı daha düşüktür. İşlemden sonra iyileşme süreci diğer tekniklere oranla daha hızlı ilerler.

Açılan kanallarda görülen kanama durumu da oldukça az seviyededir. Doğal bir element kullanıldığından dolayı cilt daha az hasar görür. Safir saç ekimi fiyatları da daha uygundur.

Safir Saç Ekimi Yönteminin Özellikleri Nelerdir?

Günümüzde en sık kullanılan teknikler arasında yer alır. Pek çok olumlu özelliği mevcuttur. Doğada saf halde bulunan safir elementi kullanıldığından dolayı saç derisi oldukça az seviyede hasar görür.

Safir yönteminde kanallar küçük olarak açılır ve bu sebepten dolayı kanama riski daha azdır. En önemli özelliği de oldukça doğal bir sonuç vermesidir.

Safir Saç Ekimi Neden Önemlidir?

Ağrı ve acı hissetmeden bir saç ekimi yaptırmak istiyorsanız safir saç ekimi tekniği sizler için sunulan teknikler arasındadır. Kişiye özel olarak kullanılan bıçakları ve pek çok olumlu yönü sayesinde önem taşıyan bir tekniktir. Bölgesel kelliklerde ve dökülmelerde oldukça etkili bir yöntemdir.

Safir Saç Ekimi Nasıl Uygulanır?

Safir tekniğinde saç derisine kanallar açılarak uygulama işlemi yapılır. Özel olarak kullanılan bıçaklar safir elementinden üretilmiştir.

Toplanan saç kökleri açılan kanallardan özenle ekilerek işlem tamamlanır. İşlem esnasında ağrı hissi duyulması çok az seviyededir. Kellik problemlerine son vermek isteyen her birey rahatlıkla yaptırabilir.

Safir Saç Ekimi Öncesi Neler Yapılmalıdır?

İşlem öncesinde doktorun verdiği tüm önerilere uyulması gerekir. 2 hafta önceden alkol ve sigaranın bırakılması gerekir. Kahve ve kafein içeren maddelerden uzak durulması gerekir. İşlem esnasında rahat hissetmek için düğmeli ya da fermuarlı kıyafetler tercih edilmesi gerekir.

Safir Saç Ekimi Sonrası Neler Yapılmalıdır?

Safir tekniği ile uygulanan saç ekimi sonrasında işlem yapılan bölgenin güneşten korunması gerekir. Aynı zamanda darbelere ve sürtünme durumuna karşı korunması gerekir. Safir tekniği ile yapılan işlem sonrası istirahat etmeye de önem verilmelidir.

Safir Saç Ekimi Fiyatları

Safir saç ekimi fiyatları genel olarak her bütçe ile uyum sağlar. Tercih edilecek olan estetik merkezine göre fiyatlarda artışlar meydana gelebilir.

Sizler de her zaman daha uygun fiyatlarda hizmet sunan ve güvenilir merkezler tarafından işlem yaptırabilirsiniz. Safir saç ekimi fiyatları indirimli sunulduğu taktirde bütçenizi koruyarak doğal saçlara sahip olabilirsiniz.

https://tr.primehtc.com/safir-sac-ekimi/ <-- hakkında bilgi için hemen tıklayın.

Yorumlar (0)