Alexa

Sağlık TÜYAP'ta

18. EMITT Uluslararası Turizm Fuarı, ilk defa 2.000 m²′lik Salon 9, tamamen sağlık ve termal turizmine ayrılırken, T.C. Sağlık Bakanlığı Salon 9’daki standı ile çalışmalarını tanıtacak.

Sağlık TÜYAP'ta

 18. EMITT Uluslararası Turizm Fuarı, ilk defa 2.000 m²′lik Salon 9, tamamen sağlık ve termal turizmine  ayrılırken, T.C. Sağlık Bakanlığı Salon 9’daki standı ile çalışmalarını tanıtacak.

Sağlık sektöründe gerek lokal gerek global arenada göstermiş olduğu başarıları ile dikkat çeken Türkiye, bulunduğu coğrafyanın sağlık tedarikçisi konusunda önemli bir aktör konumuna geldiği günümüzde 18. EMITT Uluslararası Turizm Fuarı’nda Salon 9, tamamen sağlık ve termal turizmine  ayrılırken, 70 ülkeden, 60.000‘i profesyoneller olmak üzere, yerli ve yabancı 140.000 kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

T.C. Sağlık Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Nihat Tosun; “EMITT bünyesinde bu yıl fuar alanı içinde 2000 m²’lik bir salonun “Sağlık Turizmi”ne (Medikal, Termal, Wellness-Spa) tahsis edilmesi aslında kendini ifade etmesi açısından yeterli. Bu gösteriyor ki artık turizm sektöründe olduğu gibi sağlık sektörümüz de ürün ve hizmetlerini uluslararası bir platformda dünyaya tanıtacağı çok önemli ve etkin bir mecraya daha kavuşuyor. Biz de böylesi önemli bir ortamda Sağlık Bakanlığı olarak ziyaretçilerimize kendi standımızda faaliyetlerimizi ve vizyonumuzu aktaracağız. Katılımımızın hem turizm ile sağlık sektörleri ve ilgili bakanlıklar arasındaki, hem de özel sektör – kamu arasındaki iş birliği için güzel bir örnek teşkil edeceği kanaatindeyim” dedi.

Beylikdüzü TÜYAP Fuar Merkezinde 30 Ocak 2014’de kapılarını açacak EMITT Uluslararası Turizm Fuarı, sağlık ve turizm sektörünü bir araya getiren Salon 9, 2 Şubat 2014 tarihine kadar ziyarete açık.

Güncelleme Tarihi: 31 Aralık 2013, 10:33
YORUM EKLE