Sağlıklı Beslenme Ne Demektir?

Sağlıklı beslenmek, sağlığınızı korumak, kendinizi iyi hissetmek ve enerjiye sahip olmak için ihtiyaç duyulan besinleri veren yiyecekleri yemek anlamına gelmektedir.

Sağlık 07.01.2021, 23:40 08.01.2021, 00:10
Sağlıklı Beslenme Ne Demektir?

Hayatımızda beslenmenin önemi büyüktür. Doğumdan ölüme kadar beslenmek mecburiyetindeyiz. Ne kadar doğru şekilde beslenebilirsek o kadar sağlıklı birey olabiliriz. Beslenme birey ve aile açısından ve toplumun kalitesi açısından da önem taşımaktadır. Bu sebepten beslenmeye hayatın belirli dönemlerinde değil hayat boyu önem vermek gerekmektedir.

Sağlıklı beslenme, yiyecekleri kesmekle ilgili değildir - vücudunuza ihtiyacı olan şeyi vermek için çok çeşitli yiyecekleri doğru miktarlarda yemektir. Sağlıklı beslenmek için yemeniz gereken tek bir yiyecek veya takip etmeniz gereken menüler yoktur. Farklı yiyecekler arasında doğru dengeyi aldığınızdan emin olmanız yeterlidir.

Sağlıklı Beslenme Ne Demektir?

Sağlıklı beslenmenin hem vücut hem de zihin için pek çok olumlu faydası vardır. İyi yemek yediğimizde iyi hissederiz, iyi hissettiğimizde daha mutlu oluruz, daha mutlu olduğumuzda daha üretken oluruz ve bu harika döngü devam eder.

Sağlıklı beslenme, sağlığınızı korumak, kendimizi iyi hissetmek ve enerjiye sahip olmak için ihtiyaç duyduğunuz besinleri veren çeşitli yiyecekler yemek anlamına gelmektedir. Bu besinler arasında protein, karbonhidratlar, yağ, su, vitaminler ve mineraller bulunmaktadır.

Beslenme herkes için önemli olmaktadır. Fiziksel olarak aktif olmakla ve sağlıklı bir kiloyu korumakla birleştiğinde, iyi beslenmek vücudunuzun güçlü ve sağlıklı kalmasına yardımcı olmak için mükemmel bir yoldur. Göğüs kanseri geçmişiniz varsa veya şu anda tedavi görüyorsanız, iyi beslenmek sizin için özellikle önemlidir. Ne yediğiniz bağışıklık sisteminizi, ruh halinizi ve enerji seviyenizi etkileyebilmektedir.

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)