Sivilce İzi Tedavisi Nedir?

Sivilce ve sivilce lekeleri pek çok insanın ciddi bir sorunu haline gelmiştir.

Sağlık 05.03.2021, 20:11
Sivilce İzi Tedavisi Nedir?

Sivilceler çeşitli şekillerde tanımlanabilir. Ancak en bilineni agresif olarak adlandırılan sivilcelerdir. Hem oluşumu hem de geride bıraktıkları oldukça can sıkıcı bir etkiye sahiptir. Kimi zaman sivilce akne oluşumu önlenebilir. Ancak ardında bıraktıkları lekeler gerçekten insan psikolojisini ciddi anlamda etkiler. Bir sivilce izi tedavisi kişide oluşan hasara göre belirlenir. Bir tedavi planı oluşturulurken yara türleri ve yara izlerinin nerede ve ne boyutta olduğu büyük önem taşır.

Sivilce İzi Tedavisi Nasıl yapılır?

Sivilce izi tedavisi reçeteli ya da reçetesiz olarak çeşitli ilaçlar, yöntemler ya da kremler ile tedavi edilir. Bunun için öncelikle bir dermatolog ya da güzellik uzmanına gitmelisiniz. Öncelikle sivilce oluşumu tamamen engellenmeli daha sonra ise çeşitli teknikler ile sivilce izi tedavisi başlanmalı. Ciddi bir sağlık sorunu yoksa lazerler, dermal dolgu maddeleri, kimyasal peeling, dermapen gibi yöntemler ile sivilce izi tedavisi başlatılabilir.

Akne ve Sivilce İzleri

Sivilce izi tedavisi oldukça merak edilen konuların başında gelmektedir. Öncelikle bilinmesi gereken sivilce ve aknenin ne olduğudur. Akne, ergenlik döneminde başlayıp 30’lu yaşlara kadar devam eden insan hayatını ciddi anlamda olumsuz etkileyen yaygın bir cilt rahatsızlığıdır. Akne ve sivilce izlerinin önlenmesinin en iyi yolu, düzenli yapılan cilt bakımı rutini, sağlıklı beslenme programı ve cilt tipinize ve lekelerin oluşturduğu hasara göre uygun bir tedavi yöntemidir. Sivilce ve akneler zaten oldukça can sıkıcı durumlardır. Hele ki peşinde derin izler bırakırsa bu kişi de daha da büyük bir etki yaratır. Bu nedenle öncelikle sivilce izi tedavisi yaptırmadan önce mutlaka bunların altında yatan sorun giderilmeli ve oluşumu engellenmelidir.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Karbon peeling yağlı cilde sahip, sivilcesi bulunan, genişlemiş veya tıkanmış gözenekleri sahip olan kişiler için son derece uygundur. Karbon peeling tamamen ağrısız ve cerrahi bir işlem gerektirmeyen bir lazer tedavisidir. Bu tedavi iki aşamalı bir süreçtir. İlk aşamada cilde bir çeşit karbon losyon sürülür. Daha sonra ise tedavi süreci başlar. Burada salgınan ısı doğrudan sivilceleri etkisi altına aldığından cildin altındaki iltihaplanmayı da giderir. Tedavi süresi kişiye bağlı olarak 30 ila 40 dakika arası sürer. Cildin ihtiyacı halinde seanslar çoğaltılabilir.

Karbon Peeling Fiyatları

Sivilce ve sivilce lekeleri pek çok insanın ciddi bir sorunu haline gelmiştir. Bu nedenle insanlar artık alternatif yöntemlere yönelmiştir. Karbon peeling ise bu tedavilerden bir tanesidir. Ancak fiyat konusu da oldukça merak edilen bir husus olmuştur. Fiyat uygulayıcının size sunacağı pakete ve işleme göre çeşitlilik gösterir. Kimi uygulayıcılar seans başı ücret alırken kimileri toplu seans üzerinden değerlendirme yapar.

Ameliyatsız Yüz Germe Nasıl Uygulanır?

Cerrahi olmayan yüz germe işlemleri günümüzde giderek daha güvenli ve etkili hale gelmiştir. Bu nedenle kadın ya da erkek fark etmeksizin pek çok insan bu yöntemlere başvurmaktadır. Yaşlılık devreye girdikçe yüz ve boyun sarkmaları meydana geliyor ve aynı zamanda genç yaşlardaki var olan hacim zamanla etkisini kaybediyor. Ameliyatsız yüz germe ise dermal dolgular ya da botoks gibi alternatif teknikler ile oldukça kolay oluyor. Böylelikle ameliyatsız yüz germe işlemi sonrasında kişi en az yan etki ile süreci atlatıyor.

Ameliyatsız Yüz Germe Yöntemleri Nelerdir?

İnce çizgiler, derin kırışıklıklar, sarkmış olan bir cilt, incelmiş dudaklar, çökük yanaklar ve yüzde meydana gelen sarkmalar gibi sorunları ele alan çeşitli cerrahi olmayan yöntemler bulunmaktadır. Ameliyatsız yüz germe tekniklerinin başında ise;

  • Dermal dolgu maddeleri
  • Yağ enjeksiyonları
  • Botoks
  • İğnesiz tedaviler yer almaktadır.
Yorumlar (0)