Alexa

Spermi Etkileyen 8 Mucize Gıda

Düşük sperm sayısı sıklıkla çinko ve bazı vitaminlerin eksik alınmasıyla bağlantılıdır. Yani, menüdeki bazı gıdaları değiştirerek, eşinizin sperm sayısını artırabilirsiniz.

Spermi Etkileyen 8 Mucize Gıda

Cinsellik önemli bir sorun haline geldi. Erkeklerin önemli bir kısmı cinsel problemleriyle ilgili yakınıyor. Op. Dr. Betül Görgen, konuyla ilgili önemli bilgiler verdi. Görgen, cinsel hayatta sağlıklı yaşamak için hangi gıdalardan faydalanmak gerektiğini anlattı. 

Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen, sperm sayısını artırdığı kanıtlanan bu mucize gıdalar hakkında şu bilgileri verdi:

Midye en zengin çinko kaynaklarından biri olduğunu belirten Görgen, "Çinko sperm üretiminde önemli bir yere sahiptir. Günde 15 mg çinko yeterli olmaktadır. Ayrıca kabak çekirdeği ve ahtapot da zengin çinko kaynağıdır. Siyah çikolata sperm ve semen hacmini iki katına çıkartabilen bir amino asit içerir. Aynı zamanda antioksidandır. Antioksidanlar toksin ve hava kirliliğiyle bağlantılı erkek kısırlığından sorumlu serbest radikallere karşı güçlü bir silahtır." dedi.

SARIMSAK

Sarımsak, mükemmel bir şekilde bebek şansını artırdığını, İki sihirli element içerdiğine dikkat çeken Görgen, içeriğinde Allicin ve Selenyum olduğunu ifade ederek, "Bunlar cinsel organa gelen kan akımını artırarak sperm hasarını önlerler ve antioksidan özellikleri dolayısıyla sperm hareketini artırırlar. Günde 1 ya da 2 diş tüketilmesi yeterli olacaktır." dedi.

MUZ

Muzun libidoyu artırdığını ve içerdiği bromelain adı verilen enzim sayesinde seks hormonlarını düzenlediğini Ayrıca vücudun sperm üretme kabiliyetini artıracak C, A ve B1 vitamini içerdiğini belirten Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen'in açıklamaları şöyle devam ediyor:

BROKOLİ

A vitamini eksikliği düşük üreme kapasitesiyle bağlantılıdır. A vitamini eksikliği spermleri ağır kanlı ve miskin yapar. Kırmızı biber, ıspanak ve kayısı da A vitamini içerir.

KUŞKONMAZ

Serbest radikallere karşı diğer bir silahımız kuşkonmazdır. Bol miktarda C vitamini içerir, semen volümünü ve sperm hareketlerini artırır.

CEVİZ

Omega 3 yağ asitleri hem sperm sayısını hem de genital bölgeye gelen kan akımını artırır. Ceviz mükemmel bir omega 3 kaynağıdır. Hem ara öğün hem de gıdalarla alınabilir.

GİNSENG

Ginseng hem afrodizyaktır hem de genital bölgeye gelen kan akımını artırır. Erektil (sertleşme) sorunlarını da gidermekte faydalıdır. Çayla ya da kurutulmuş olarak tüketilebilir.

Op. Dr. Betül Görgen, öncelikle eşinizin yeterince egzersiz yaptığından emin olmanızı istiyor. Çünkü araştırmalar, aşırı kilolu ya da obez erkeklerin kilo verdikten sonra sperm sayılarının artığını gösteriyor.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 16:35
YORUM EKLE