Su İçmek Zayıflatır mı?

Sağlıklı beslenme uzmanı İlknur Özkuş, su tüketerek zayıflamanın mümkün olup olmadığı hususunda önemli bilgiler ve tavsiyelerde bulundu.

Sağlık 09.11.2021, 20:27
Su İçmek Zayıflatır mı?

Beslenme Uzmanı İlknur özkuş, suç içmek zayıflatır mı, zayıflatmaz mı sorusuna cevap verdi. Sağlıklı beslenme uzmanı Özkuş, sağlıkla ilgili önemli tavsiyelerde bulundu

Su İçmek Zayıflatır Mı? 

Özellikle kilo problemi yaşayan insanlar için kritik önem taşıyan, su içmenin kilo verdirdiği düşüncesnini teknik olarak doğruyu yansıtsa da  sadece su tüketerek Zayıflamak mümkün olmadığını dile getiren İlknur Özkuş şunları söyledi:

"Hemen hemen tüm diyet listelerinin başında “sık su tüketin” cümlesi geçer. Elbette ki sağlıklı kilo kaybı için tek başına bu yöntem yeterli değildir; ancak çok ciddi bir destekçidir. Günde minimum 2 litre su tüketmiyorsanız, hali hazırda vücudunuz sıvı eksikliğine bağlı birçok olumsuzluk yaşıyor olabilir. Bu yüzden diyette olun veya olmayın, günlük su tüketiminizi sağlamalısınız. Ayrıca fit bir görünüme sahip olmak ve İdeal Kilonuza ulaşmak istiyorsanız  spor ve düzenli beslenmenin yanında su tüketiminin büyük önem taşıdığını unutmamalısınız.Vücudunuzun sindiriminde ve boşaltımında etkin rol oynayan su tüketimi, kilo vermeniz sırasında size büyük destek sağlar. Ancak su tüketerek kilo verme işleminin mümkün değildir."

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)