Supplementlerin Faydaları Nelerdir?

Sağlık 26.08.2022, 07:46
Supplementlerin Faydaları Nelerdir?

Vücudumuzda eksik olan maddeleri bir şekilde dışardan temin etmemiz gerekmektedir. Supplement, vücuda alınan destekleyici besin anlamına gelir.

  • Supplement kullanımı, kas kaybını önlemeyi engeller. Her gün belirli bir miktarda protein almanızı sağlar. Proteinlerden alınan aminoasitler vücudun farklı bölgelerinde kullanılır,
  • Yeni kas dokusu oluşumuna katkı sağlarlar. Antrenman öncesi veya sonrasında protein aşındığında vücudun protein sentezleme hızında artış sağlar.
  • Supplementler zamandan tasarrufu da sağlar. Vücudun kendini onarma ve bakımını yapmasını da sağlar böylece süreci de hızlandırmış olur.

Supplement Çeşitleri Nelerdir?

BCCA: Dallanmış zincirli aminoassit anlamına gelmektedir. İnsan vücudunun üretemediği lösin, izosilin ve valinn aminoasitlerinden oluşmaktadır. Vücutta üretilemediğinden dolayı bu aminoasitlerin mutlaka dışarıdan alınması gerekmektedir. Kas yıkımını önler ve STH (büyüme hormonu) salgılanmasına yardımcı olur. Probiyotikler mide ve bağırsağını korumak için tercih edilir.

Protein tozu protein kaslarda görev alır ve gelişim beslenmesini sağlar bu yüzden protein tozları sporcular için büyük önem arz eder. Yağ yakıcı supplementler, İştahı azaltarak daha az kalori alınmasını sağlar. Tokluk hissini sağlar ve yağ yakımını hızlandırır. Suppelement ürünlerine https://www.protein34.com/ sitesinden ulaşabilir ve satın alabilirsiniz.


SPONSORLU İÇERİK

Yorumlar (0)