Alexa

Tırnak Mantarı Tedavisi

Tırnak mantarı tırnakların şeklini bozar ve estetik olarak kötü bir görüntüye neden olur.

Tırnak Mantarı Tedavisi

Mantar enfeksiyonu çok dirençli ve bulaşıcı bir enfeksiyondur. Vücudun her bölgesinde görülebilir. Tırnak mantarı tırnakların şeklini bozar ve estetik olarak kötü bir görüntüye neden olur. Tırnak mantarı nasıl geçer? Tırnak mantarı ve diğer mantar çeşitleri için farklı tedavi protokolleri uygulanır. Tırnak mantarında bitkiler ile tedavi mümkündür. Tırnak mantarına hangi bitki iyi gelir ve nasıl uygulanır diye merak ediyorsanız hemen siteye girmeniz gerekir.

Tırnak Mantarı Kimlerde Daha Çok Görülür?

Mantar bulaşıcı bir enfeksiyon olduğu için toplu yaşam alanlarında ve ortak eşya kullanan kişilerde sıklıkla görülür. Özellikle kışlalar, yatılı okullar ve hamamlar mantar enfeksiyonu için en uygun alanlardır. Kişisel eşyalardan olan çoraplar ve terlikler başka kişiler tarafından giyilirse kolayca bulaşır. Ayrıca vücut direnci düşük olan kişilerde daha sık görülür.

Nasıl Tedavi Edilir?

Mantar enfeksiyonu için bazı krem ve ilaçlar verilir. Mantar enfeksiyonu hemen kolay kolay geçmez. Ağızdan ilaç alınması ve gerekli mantar solüsyon ve kremlerinin kullanılması gerekir. Tedavide kişisel bakım çok önemlidir. Normal vücut florasını bozan uygulamalardan kaçınılması gerekir. Antibiyotik kullanımı vücutta bulunan yararlı bakterileri de öldürdüğü için mantar gibi fırsatçı enfeksiyonlara neden olur.

Doğal Tedavi

Mantar enfeksiyonunda doğal tedavi önemlidir. Tırnak mantarına ne iyi gelir? Tırnak mantarına soğan ve sarımsak çok iyi gelir. Mantar olan tırnağa bir gece önceden sarımsağı soyun ve ortadan ikiye bölerek tırnak üzerine koyun. Daha sonra bir bez ile sararak sabaha kadar bekleyin. Daha sonra çıkarın ve duru su ile durulayın. Sarımsak içinde bulunan maddeler nedeniyle iyi bir doğal antibiyotiktir. Sarımsağı bol bol tüketmek vücut için önemlidir. Tırnak mantarı için sirke bir diğer kullanılan maddedir. Sirke çok iyi bir dezenfektan maddedir. El ve ayaklarınızı bol bol sirkeli su ile yıkamak tırnak mantarına çok iyi gelir. Site tırnak mantarı hakkında bilgi veren bir sitedir. Tırnak mantarı belirtileri ve tedavisi için gerekli olan her bilgiyi sitede bulabilirsiniz. Site doğal yöntemleri sizlerin yararı için sizlere sunar. Daha fazla bilgi almak için siteyi ziyaret etmeniz gerekir. Mantar ilaçları karaciğer üzerinde olumsuz etki yapabilir, o yüzden kafanıza göre ilaç kullanmayın.

YORUM EKLE

banner325