banner434

Vajina Daraltma Nedir?

Vajina daraltma operasyonu diğer bir adı ile vajinoplasti ameliyatları uzman kadın doğum doktorları tarafından hastane ortamında genel anestezi ile yapılmaktadır.

Sağlık 09.02.2022, 09:42
Vajina Daraltma Nedir?

Vajina, kadın cinsel organının dış dünyadan rahime doğru uzanan 7-10 cm arasında ki alana denir. Bu alan hacminin 2 katına kadar genişleyerek cinsel birleşmeyi ve doğumu gerçekleştirir.  Vajina bağ ve kas dokularından oluşan bir yapıya sahiptir. Birden fazla doğum yapmak, yaşın ilerlemesi gibi sebeplerden vajina esneklik kaybedebilir. Bazı kadınlar da genetik yapıları itibari hiç doğum yapmamış olsalar da vajina genişlemesi görülebilir. Vajina genişlemesinin olumsuz yönlerini sıralamak gerekirse:

  • En çok şikâyet cinsel birleşme sırasında hissedilmektedir. Vajina genişlemesi çiftlerin cinsellikten zevk alamamasına ve cinsel sorunlara davetiye çıkarabilir. Ayrıca vajinadan gelen istenmeyen sesler kişinin özgüveninde eksilmeye neden olabilir. Vajina daraltma ameliyatı ile vajinada oluşan hasar giderilerek kişinin daha özgüvenli bir cinsel yaşam sürdürmesi sağlanır.
  • Vajina genişlemesi sadece cinsel işlev bozukluğuna yol açmaz. Kişinin idrar kaçırmasına sebep olan idrar torbası sarkması sıklıkla karşılaşılan diğer sorundur. Yapılacak olan vajina daraltma operasyonu ile bu sorunda ortadan kaybolmaktadır.
  • Vajinanın genişlemesi daha fazla enfeksiyona davetiye çıkarmaktadır. Sık tekrarlayan idrar yolu enfeksiyonları ilerlemesi halinde böbreğe tesir edebilir. Vücuda daha sık antibiyotik ilaç alımına sebep olur.

Vajina daraltma ile tüm bu sorunlardan kurtulabilirsiniz.

Vajina Daraltma Kimlere Yapılır?

Mersin vajina daraltma uygulamaları vajinada genişlik yaşayan her kadın için uygulanabilir. Cinsel ilişkide eski konforu sağlayamayan, haz duyusunun azaldığı, orgazm olma sorunları yaşayan kadınlara rahatlıkla yapılabilir. Ayrıca menopoz döneminde olup idrar kaçırma problemi yaşayan kadınlarda bu ameliyat için uygundur.

Ameliyat Sonrası Vajina Genişleme Tekrarlar mı?

Ameliyat sonrası tekrarlayan bir doğum genişlemeye sebep olabilir. Ameliyat olmadan önce gebelik düşünülüp düşünülmediğine karar verilmelidir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Kim Tarafından Yapılmalıdır?

Vajina daraltma operasyonu diğer bir adı ile vajinoplasti ameliyatları uzman kadın doğum doktorları tarafından hastane ortamında genel anestezi ile yapılmaktadır. Ameliyatın başarılı geçmesi için vajina daraltma operasyonlarında tecrübe kazanmış kadın doğum uzmanları tercih edilmelidir. Mersin vajinoplasti yapan uzmanlar bünyemizde bulunmakta ve hastalara bu konuda hizmet vermektedir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

Vajina girişinde içeriye doğru kişinin durumuna göre dokular ameliyat yardımı ile çıkartılır. Çıkartılan bölüm yaklaşık 3 ile 5 cm arasında değişebilmektedir. Vajina daraltma Mersin ilinde yaptırmak isteyen hastalarımız 1 saat süren ameliyat sonrasında aynı gün veya ertesi gün taburcu edilirler. Ameliyat süresi 1 saati aşmamaktadır.

Vajina Daraltmada Başka Hangi Yöntemler Uygulanır?

Vajina daraltma Mersin araştırması yapan hastalar başka alternatif yöntemler olup olmadığını merak etmektedirler. Vajinoplasti radyofrekans ve lazer uygulamaları ile de yapılmaktadır. Radyofrekans uygulamaları daha az olan vajina genişlemelerinde ameliyatsız uygulanan yöntemdir. Radyofrekans her hafta düzenli seanslarla uygulanan ve daha uzun sürede yanıt alınan tedavi yöntemidir. Tek seans yeterli değildir. Ameliyatta ki gibi kesin ve net sonuçlar vermez.

Lazer uygulamalar fraksiyonel karbondioksit lazer cihazlar ile uygulanır. Vajinaya ısı verilerek gerçekleştirilir. Amaç deforme olmuş vajina alanına hasar vererek dokunun kollajen üretmesini sağlamaktır. Vajina daraltma Mersin seçeneklerinden biri olan lazer işlemi 15-20 dakika kadar lokal anestezi altında gerçekleştirilir.

Merak ettiğiniz tüm vajinal estetik sorularınız için https://ozgukeskinyilmaz.com/mersin-vajinoplasti-vajinal-daraltma/  sayfasından bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0)