Alexa

Vücut Estetiği Nedir?

Kişilerin dış görünüşlerindeki fiziksel anlamdaki rahatsız edici bozuklukların bir çoğu estetik ameliyatlar ile giderilmektedir.

Vücut Estetiği Nedir?
banner327

Genellikle estetik dendiği zaman akla yüz estetiği gelir. Gerçekten de yüz estetiği vücut estetiğine göre daha çok bilinir fakat vücut estetiği yaptıran insanların sayısı da en az yüz estetiği yaptıran kadınların sayısı kadardır. Aslında bu estetiği yalnızca kadınlar değil erkekler de tercih eder.

Özellikle kepçe kulak estetiği erkekler tarafından çok rağbet görmektedir. Çünkü erkeklerin kulaklarını saklama şansı yoktur. Gün boyu şapka da takamazlar. Bu yüzden ya kulaklarını olduğu gibi kabul edecekler ya da estetik ile düzelttireceklerdir. Genelde büyük çoğunluk ikinci yöntemi yani estetiği tercih etmektedirler. Daha iyisi varken olan ile yetinmek gerçekten de gereksizdir. Çünkü bu operasyon ile yalnızca dakikalar içerisinde kepçe kulaklara veda etmek mümkündür. Sanıldığı kadar uzun ve ağrılı bir işlem değildir.


Zaten günümüzde ameliyat ile yapılmamaktadır. Yalnızca kıkırdağa takılan bir ip ile tüm kulak düzelmektedir. Vücut estetiğinde ise durum yine aynıdır. Sadece birkaç saat içerisinde hasta beğenmediği bölgesini dilediği şekle sokturabilmektedir. Kalın ve biçimsiz bacaklar bacak estetiği sayesinde oldukça güzel bir görüntüye kavuşmaktadır. Yağ tabakalarından tamamen arınan bacak oldukça incelmektedir. İnce bacaklar her zaman daha ilgi çekici olmuştur. Bunun farkında olan kadınlar da bu estetiği oldukça sık tercih etmektedirler.

Çok yağlı bacaklarda oluşan selülit de yok olmaktadır. Sarkan bacaklar da yine bu operasyon ile düzelerek eski haline gelmektedir. Yani tüm bacak problemleri için en etkili çözüm bacak estetiğidir. Yalnızca sarkan bacaklar için değil sarkan kollar için de operasyonlar vardır. Koldaki sarkmaları tamamen ortadan kaldıran kol estetiği sayesinde kollar sıkılaşır ve güzelleşir. Kolu spor ile şekillendirmek oldukça uzun bir süreç olduğu için insanlar bu operasyona yönelmektedir.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2018, 15:52
YORUM EKLE