Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Rutini

Yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini, kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaya, yaşlılık lekelerinin ve renk bozulmalarının görünümünü azaltmaya ve cildin elastikiyetini artırmaya odaklanan bir tedavidir.

Sağlık 10.09.2021, 10:04
Yaşlanma Karşıtı Cilt Bakım Rutini

Yaşlanma karşıtı cilt bakım rutini, kırışıklıkları ve ince çizgileri azaltmaya, yaşlılık lekelerinin ve renk bozulmalarının görünümünü azaltmaya ve cildin elastikiyetini artırmaya odaklanan bir tedavidir.

Yaşlanma karşıtı bir cilt bakım rutininde yer alan birkaç adım vardır. İlk adım, süreçteki diğer adımlara hazırlamak için ciltteki kiri, yağı ve makyajı temizleyen temizlemedir.

Bunu yapmanın bir yolu, ölü hücreleri cildinizin yüzeyinden çıkarmak için bir eksfoliyan kullanmaktır. Siyah nokta ve beyaz noktaların yanı sıra cildinizin temiz ve tazelenmiş hissetmesini sağlar. Ardından, yüzünüzdeki yağ üretimini dengelemeye yardımcı olan ve aynı zamanda temizlik veya makyaj temizliğinden arta kalan kirleri de gideren bir tonik uygularsınız.

Serumlar, aktif bileşenleri diğer ürün türlerinden daha derine iletmek için kullanılır ve bu da onları herhangi bir iyi yaşlanma karşıtı rutinin önemli bir parçası haline getirir. Genellikle diğer ürünlerin üstüne uygulanabilmesi için önce uygulanırlar. Serumlar ayrıca kolajen üretimini artırarak ve ince çizgileri doldurarak kırışıklıklarla savaşmaya yardımcı olabilecek güçlü aktif bileşenler içerir. Yaşlanma karşıtı ürünlerden en iyi şekilde yararlanmak için retinol, C vitamini, ferulik asit ve A vitamini türevleri gibi içerikleri aramalısınız.

SPF krem, cildinizi erken yaşlanmaya yol açabilecek zararlı UV ışınlarından koruyacağından, uygulanacak bir sonraki ürün olmalıdır.

SPF krem satan popüler markalar:

Son olarak, diğer tüm ürünleri cildinize hapsedecek ve cildinize uzun süreli nemlendirme sağlayacak bir nemlendirici uygulayın.

Bunlar dışında önerilen bol su içmektir. Cildiniz gün boyunca çok fazla nem kaybetme eğilimindedir ve vücudunuzun nemli kalması önemlidir. Bunu her gün en az 2 litre su içerek veya bol sıvı içeren diğer içecekleri tüketerek yapabilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı cilt bakımının faydaları şunlardır:

- Normal ila kuru veya hassas cilde sahip kişiler için yaşam kalitesinin iyileştirilmesi

- Kırışıklığın azalması

- Epidermiste iyileştirilmiş hidrasyon seviyeleri

- Akne izleri veya diğer nedenlerden kaynaklanan hiperpigmentasyonu azaltır.

Yorumlar (0)