Yüksek Vitamin İçeren Besinler

Sağlık 22.12.2021, 20:57 22.12.2021, 21:02
Yüksek Vitamin İçeren Besinler

"Önce sen’le yazılıyor; senin, sevdiklerinin ve geleceğin öyküsü!” diyerek başladığı yolculuğunda, efsanelere konu olan yerlerden, ağaçların gizemli şarkılarına kadar ilgi çekici konulara değinen, bazen patates suyunun cilde faydaları gibi sağlıklı yaşam ipuçları veren bazen de hayatımız da iz bırakanların iç dünyasını keşfeden Çünkü Başka Sen Yok Blogu’nu takip etmek için linki tıklayabilirsiniz.

Hangi yiyeceklerin en iyi vitamin kaynakları olduğunu bilmek ister misiniz? Etler, yağlar ve süt ürünleri, yapraklı sebzelerden veya meyvelerden daha iyi vitamin kaynağı olma eğilimindedir. Vitaminlerde en yüksek gıdalar arasında balık, koyu yapraklı yeşillikler, kuruyemişler, brokoli, domuz eti, sığır eti, kuzu, mantarlar, fındık, yumurta, tatlı biber, avokadolar, bezelye, kış kabağı ve meyveler bulunur. İşte, yüksek vitamin içeren besinler

Balıklar

Balık, 14 temel vitaminin 9'u için iyi bir kaynaktır. Bunlar, A, B1, B2, B3, B5, B6, B12, D ve E vitaminleridir. Somon balığı, alabalık ve özellikle ton balığı en çok vitamin içerenlerindendir ancak sağlıklı bir diyet için farklı balıkları yemenizde önemlidir.

Koyu yapraklı yeşillikler

Koyu yapraklı yeşillikler, 14 temel vitaminin 8'i için iyi bir kaynaktır. Bunlar, A, B2, B3, B6, B9, C, E, K ve Beta-Karoten vitaminleridir. Tüm koyu yapraklı yeşillikler vitamin içermesi açısından harika olsa da, ekstra vitamin içerenler ıspanak ve lahanadır.

Kuruyemişler

Kuruyemişler, 14 temel vitaminin 6'sı için iyi bir kaynaktır. Bunlar arasında B1, B2, B3, B5, B5, B6 ve E Vitamini bulunmaktadır. Ayçiçeği ve keten tohumları vitamin bakımından oldukça yüksek besinlerdir.

Kırmızı Et

Kırmızı et, 14 temel vitaminin 5’ini içerir. B2, B3, B5, B6 ve B9 vitaminlerini içerir. Kalori oranını azlatmak için ince kesilmiş kırmızı et beslenme için idealdir.

Yorumlar (0)