100. yılı kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oluyor

Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun'a çıkışının 100. yılı dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Milli Ampute Futbol Takımı ile Samsun protokolü maç yaptı.

Samsun 15.05.2019, 00:29 15.05.2019, 01:05
100. yılı kutlamaları Renkli Görüntülere Sahne Oluyor

Dünya 2'ncisi ve Avrupa Şampiyonu Milli Ampute Futbol Takımı ile Samsun protokolü yaptıkları yaptıkları dostluk maçında futbolcular ile protokol hatıra fotoğraf çektirdi.

Medicana Samsun Hastanesi sponsorluğunda, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının Kurtuluş Savaşı'nı başlatmak için Samsun'a çıkışının 100. yılı kutlamaları kapsamında düzenlenen maçta, takımlar İlkadım Suni Çim Sahası'nda karşı karşıya geldi.

Renkli görüntülere sahne olan ve hakem Ali Gürler'in yönettiği müsabakada, Milli Ampute Futbol Takımı rakibini 8-5 mağlup etti.

Samsun Valisi Osman Kaymak, yaptığı açıklamada, Samsun'da 100. yıl coşkusunun devam ettiğini ifade ederek,"O anlamda Samsunlulara teşekkür ediyoruz. Bu etkinlikler çerçevesinde bugün Milli Ampute Futbol Takımı ile maç yaptık. Zorlu bir mücadele oldu. Milli Ampute Futbol Takımı'nı tebrik ediyoruz. Milli Ampute Futbol Takımı'nı Samsun'da misafir etmekten onur duyuyoruz." dedi.

Kaynak: Anadolu Ajansı
Yorumlar (0)
açık