Alexa

112 Personelinden Kan Bağışı

İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanları Türk Kızılayı’ na kan bağışında bulundular.

112 Personelinden Kan Bağışı
İl Ambulans Servisi Başhekimi Sayın Dr. Ömer Barış Çankaya; Sağlık çalışanları olarak yaşamın kıyısında hizmet verdikleri belirterek 7 gün 24 saat halkımıza hizmet eden çalışanlarımız ile şehrimize en iyi hizmeti vermenin gayreti içersinde olduklarını belirterek, bunun yanında sosyal konularda da desteklerinin devam ettiğini, her yıl olduğu gibi bu yılda ülkemizin merhamet eli Türk Kızılayı’ na bağış yapmaktan memnun olduklarını, her yıl kan bağışı kampanyalarına katılacaklarını sözlerine ekledi.

Başhekim Çankaya; Türk Kızılayı’ nın çalışmalarını yakından takip ettiğini son dönemde üstün ve gayretli çalışmalarını halkımızın ihtiyaç samsun kan bagisiduyduğu her alanda üstesinden gelen bir Kızılay anlayışının gelişmesinin, ülkemizdeki sivil toplum bilincine katkı sağladığı belirtti.

Samsun Kan Merkezi Müdürü Dr. Serdar Bayram ise; ülkemizde 2005 yılından beri sürdürdüğümüz güvenli kan temini projesi kapsamında her yıl artan kan bağışı sayesinde ülkemizin kan ihtiyacının önemli bir kısmını karşıladıklarını, bölgemizde yetmiş civarındaki hastanenin kan ihtiyacının tamamını karşıladıklarını, karşılayamadıkları iki hastanenin de yakında kapsamlarına alacaklarını sözlerine ekledi.

Sayın Bayram ayrıca; 112 ailesinin her yıl düzenlendikleri bağış organizasyonlarından duydukları memnuniyeti dile getirerek cefakar çalışan sağlık personeline ve idarecilerine teşekkürü bir borç biliyoruz dedi.

İl Ambulans Servisi Başhekimliği personelinin kan bağışı göstermiş olduğu ilgilen dolayı teşekkür belgeleri takdim edildi.

 

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2016, 15:15
YORUM EKLE