19 Mayıs 1919’un 100. Yılı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Masaya Yatırıldı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un katılımcıları arasında olduğu 19 Mayıs 1919’un 100.Yılı hazırlıklarının ele alındığı toplantıya katıldı.

Samsun 11.10.2018, 20:41 11.10.2018, 21:22
19 Mayıs 1919’un 100. Yılı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Masaya Yatırıldı

“Şehrimizi kültür, sanat, gençlik, spor, bilim, eğitim ve turizmin her alanında öne çıkararak Dünya çapında hak ettiği yere taşımayı hedefliyoruz." diyen  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan; "19 Mayıs 1919’un 100.yılına en güzel şekilde hazırlıyoruz." dedi.

19 Mayıs 1919’un 100.yılı Samsun'da Yapılacak

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan; Samsun Valisi Osman Kaymak ve Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin ile birlikte Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy bir adaya geldi.Toplantıda 19 Mayıs 1919’un 100.Yılı hazırlıkları ele alındı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından Milli Mücadele’de ilk adımın atıldığı 19 Mayıs 1919’un 100.yılı münasebetiyle Samsun’un ev sahipliğinde yapılması planlanan organizasyon hazırlıkları konuşuldu.

Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri Samsun Olacak

Kara aslan açıklamasında, Milli Mücadele ve 19 Mayıs ile anılan Samsun’un Gazi Mustafa Kemal Atatürk öncülüğünde başlatılan İstiklal Mücadelesinin sembol şehirlerinden biri olduğunu ifade ederek, ilk adımın atıldığı 1919’un 100.yılında Samsun’un her alanda Türkiye’nin gözde şehirlerinden biri olması için çalışmalarını güçlü bir işbirliği ve yoğun gayretle sürdürdüklerini dile getirdi.

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan burada yaptığı açıklamada şunları konuştu:

19 Mayıs 1919’un 100.yılı Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Masaya yatırıldı

“Samsun’un sahip olduğu tarihi birikimi gelecek nesillerimize aktarmak en önemli görevlerimiz arasındadır.” diyen Karaaslan, “Behrimizi kültür, sanat, gençlik, spor, bilim, eğitim ve turizmin her alanında öne çıkararak Dünya çapında hak ettiği yere taşımayı hedefliyoruz.  Gençlik ve Spor Bayramı olarak her yıl gurur ve büyük coşkuyla kutladığımız 19 Mayıs tarihi, 100.yılını kutlayacak olmamız nedeniyle 2019 yılı için ayrıca önem arz etmektedir. Bu kapsamda bugüne kadar gerek Samsun’da gerekse Ankara’da yaptığımız görüşme ve ziyaretlerde bu konuyu olgunlaştırma imkânı bulduk. Bugün de Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız, Kültür ve Turizm Bakanımı, Gençlik ve Spor Bakanımız, Sn. Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın da katıldığı bir toplantıyla çalışmalarımızı istişare ederek yol haritalarımızı yeniden görüştük. İlgili tüm paydaşlarımızla birlikte Samsun’umuzu 19 Mayıs 1919’un 100.yılına en güzel şekilde hazırlıyoruz.” 

SAMSUN MİLLİ MÜCADELENİN 100.YIL KUTLAMALARINA CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN HİMAYELERİNDE HAZIRLANACAK
BAŞKAN ŞAHİN: “CUMHURBAŞKANIMIZA ŞÜKRANLARIMIZI SUNUYORUZ”

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

“ Milli mücadelemizin 100. Yıl kutlamaları için ilk andan itibaren Çevre, Şehir ve Kültürden sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ve Samsun milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan hanımefendi ile istişare içerisindeyiz. 100.yıl kutlamalarını milli mücadele ruhumuza, ülkemize ve Samsunumuza en güzel yakışacak ve gururlanacağımız bir şekilde yapmak için Milli Mücadelenin 100.yılı kutlamalarının Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde yapılmasını arzu ettik.

"Cumhurbaşkanımız milli mücadelemizin 100.yıl kutlamalarını himayelerine aldı"

Genel Başkan Yardımcımız, Valimiz, Milletvekillerimiz ve bizlerin bu ortak arzusu Genel Başkan Yardımcımız tarafından Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan beye arz edildi. Sayın Cumhurbaşkanımız milli mücadelemizin 100.yıl kutlamalarını himayelerine almıştır. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a sonsuz teşekkür ve şükranlarımızı sunuyoruz. Bu müjdeli gelişmenin ardından Genel Başkan Yardımcımızın koordinesi ile Valimiz Sayın Osman Kaymak ile birlikte Ankara’ya gittik.

Genel Başkan Yardımcımız ile birlikte Cumhurbaşkanlığı külliyesinde Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız Prof.Dr. Fahrettin Altun, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile birlikte olduk.  Çok önemli görüşmeler yaptık. Milli mücadelemizin başladığı Samsunumuzda 100. Yıl kutlamaları kapsamında hazırlıklara başladık. Neler yapılacağı konusunda görüş alış verişi yaptık. Komisyonların kurulmasına karar verdik.

Bu güzel ve anlamlı görüşme ve sonuçlar için Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcımız ve Samsun milletvekilimiz Sayın Çiğdem Karaaslan’a teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanımız, Kültür ve Turizm Bakanımız, Gençlik ve spor bakanımıza teşekkür ediyoruz.”
 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)