Alexa

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetine ziyaret

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyetine ziyaret

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ve AK Parti İl Başkanı Ersan Aksu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret etti.

Gazetecilerin hiçbir kısıtlamaya uğramadan, gelişmeleri topluma en doğru şekilde ulaştırma görevini üstlendiğine işaret eden Çiğdem Karaaslan, "Dijitalleşmenin etkisiyle haber kaynaklarını çeşitlenmiş ve bilgi kirliliği artmıştır. Bu bilgi kirliliği, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi hususunda sorumlu gazeteciliğin önemini artırmıştır. Basın mensupları milletimizin hassasiyetlerini gözeterek toplumsal sorumluluklarının bilinciyle etik ilkelerden ödün vermeden görevini emek ve fedakarlıkla yerine getirmektedir." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ''Yazılı, görsel ve özellikle internet medyası daha da gelişti. Basın mensuplarımızın bu önemli görevi yerine getirmek, vatandaşlarımızı bilinçlendirmek ve her konuda haberdar etmek için mesai kavramı gözetmeksizin her koşulda tarafsız, ilkeli ve sorumlu gazetecilik anlayışı içerinde büyük fedakarlıkla verdikleri mücadele takdire şayandır. Ülkemizin ve şehrimizin gelişmesine katkısı çok büyüktür." dedi.

19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır, toplumun gözü, kulağı ve sesi olan basın mensuplarının, bu görevini yaparken yılların biriktirdiği sorunlar ve güçlüklerle karşı karşıya kaldığını belirterek, "Çalışma şartlarının iyileştirilmesi, kanunlardan kaynaklanan sıkıntılarının giderilmesi bize göre acil çözüm bekleyen sorunların başında gelmektedir. Basın çalışanlarının özgür bir ortamda, yansız haber yapabilmelerini sağlayacak ve çalışma koşullarını iyileştirecek haklar ve düzenlemeler, çalışanların karşılaştıkları güçlükleri azaltarak, daha verimli çalışma ortamlarına zemin hazırlayacaktır.'' dedi.

KAPSAMHABER

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 23:55
YORUM EKLE