’20 Ocak 1989 Samsunspor Tarihinin Unutulmaz Acısı’

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI, Futbol tarihimizin en acı günlerinden birisi olan 20 Ocak 1989 tarihi nedeniyle mesaj yayımladı.

Samsun 19.01.2021, 22:44
’20 Ocak 1989 Samsunspor Tarihinin Unutulmaz Acısı’

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsunspor, 20 Ocak 1989’da yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden teknik adam, futbolcular ve personelleri için mesaj yayımladı.

Vali Zülkif Dağlı mesajında şunları söyledi:

Futbol tarihimizin en acı günlerinden birisi olan 20 Ocak 1989 tarihinde Samsunspor Teknik Direktörü Nuri ASAN, futbolcularımız Muzaffer BADALIOĞLU, Mete ADANIR, Zoran TOMİC ve otobüs şoförü Asım ÖZKAN’ın hayatını kaybettiği, bazı sporcularımızın ise yaralandığı trafik kazasının yıldönümünde hayatını kaybedenleri rahmetle anıyorum. Ülkemiz futbol tarihinin en acı hadiselerinden birisi olarak tarihe geçen bu kaza sadece şehrimiz ve Samsunspora gönül verenlerin değil, tüm spor camiasının ve futbol severlerin hafızalarında yer etmiştir.

Kırmızı beyaz renklerine ‘siyah’ rengin de eklenmesine neden olan bu elim kazanın yıl dönümünde; Ülkemizi, Samsunumuzu ve tüm spor camiasını büyük bir kedere boğan bu tür kazaların bir daha yaşanmamasını temenni ediyorum. Büyük taraftarıyla spor kenti olan şehrimizde bizleri gururlandıran Samsunsporumuzun kazanmış olduğu her bir başarı göğsümüzü kabartmakta, yeni galibiyetler için umut vermekte, heyecan uyandırmaktadır. Bu düşüncelerle; 32 yıl önce yüreğimizi yakan kazayla, hayatlarını kaybeden Samsunsporlu kardeşlerimi bir kez daha saygı ve rahmetle anıyorum. 

Kaynak: KAPSAMHABER
Yorumlar (0)